1. Ana Sayfa
 2. SEO
 3. Backlink Checker Nedir? Nasıl Kullanılır?

Backlink Checker Nedir? Nasıl Kullanılır?

Backlink-Checker-Tool

Dış bağlantılar ve gelen bağlantılar olarak da bilinen backlinkler, Web sitenize işaret eden bir web sitesindeki bağlantılardır.

Backlinkler neden önemli?

Web sitesinin ziyaretçileri backlinklerinize tıkladığında, Web sitenize gönderilecektir. Bu yönlendirme trafiği olarak bilinir.

Daha da önemlisi, backlinks, içeriğinizin çevrimiçi arama sonuçlarının en üstünde görünmesine yardımcı olan SEO’DA (arama motoru optimizasyonu) önemli bir faktördür.

Bir web sitesi web sitenize bir backlink eklediğinde, bu, arama motorlarına başkalarının güvendiği  ve değerli olan ilgili içeriği oluşturduğunuzu söyler.

Arama motorları, web sitenizin içeriğinin arama motoru sonuçları sayfaları içindeki konumunu belirlemek için backlinklerin miktarını ve kalitesini gözden geçirir. Bu sonuç sayfalarında ne kadar yüksek rütbe alırsanız, o kadar organik trafik elde edersiniz.

Bu nedenle, arama motoru sonuç sayfalarında iyi derecede sıralanmak ve Web sitenize organik trafik çekmek için, hem miktarına hem de backlinklerin kalitesine göz kulak olmanız gerekir. Sizinle paylaşacağım bu ücretsiz Backlink Checker aracı sadece bunu yardımcı olacaktır.

SEO Backlink Checker aracı hakkında

SEO Backlink Checker aracı herhangi bir etki alanının en iyi 300 backlink’i kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir SEO aracıdır. Kendi web sitenizin backlink veya rakip web sitesinin backlinklerini kontrol edin.

300 top backlinks, güven akışını ve Citation Flow, güvenilirliği değerlendiren iki görkemli SEO metriği ile ölçülen kalitelerine göre sıralanır.
Backlink analizinizi çalıştırmak için bir URL girin ve “şimdi kontrol et ” i tıklayın.”
Ücretsiz olarak günde 300 satıra kadar kontrol edebilirsiniz.

Ücretsiz Backlink denetleyicisi aracı nasıl kullanılır

Ücretsiz Backlink denetleyicisi aracını kullanmak için, backlink analiziniz için alanınızın URL’sini (veya başka bir alan adını) girmeniz yeterlidir.

Keşfedeceksiniz:

 • En iyi backlink web sitenize yönlendirin
 • Web sitenize aldığınız toplam backlink toplam sayısı
 • Web sitenize bağlantı benzersiz yönlendiren etki sayısı
 • Web sitenizin genel güven akışı ve alıntı akışı puanları

Ve her backlink için aşağıdaki verileri göreceksiniz:

 • Bağlantı web sitesinin güven akışı ve atıf akışı
 • Backlink durumu (takip veya nofollow)
 • Backlink yerleştirildiği sayfanın URL’si
 • Backlink işaret web sitenizde sayfanın URL’si
 • Backlink gömülü olduğu çapa metin

Web sitenizin backlink hakkındaki bilgileri ile ne yapabiliriz?

Bu ücretsiz Backlink denetleyicisi aracını kullanmanın birçok güçlü yolu vardır:

 • Backlink Analizi. Backlink profil sağlığınızın net bir resmini ve SEO performansınız üzerindeki etkisini elde edin.
 • Backlink Geliştirmek. Zaten sahip olduğunuz bağlantılara ek olarak daha fazla bağlantı kazanın. Bir backlink en uygun bağlantı metninden daha az olduğunda, bir nofollow özniteliğine veya eski içeriğe bağlantılar olduğunda web yöneticilerine ulaşın.
 • İçeriğinizi Geliştirin. Web sitenizin sayfalarından hangisinin 300 top backlink’i kazandığını görün. “Bağlantı mıknatısları” olan ve tüm dikkati çeken birkaç içerik var mı? Daha fazla backlink kazanmak için bu içeriğin daha fazlasını oluşturun.
 • Rakiplerinize casusluk yapın. İçerik oluşturma ve bağlantı oluşturma için ilham mı ihtiyacınız var? Rakip araştırma ile başlayın. Bir rakip backlink analizi yapın ve onların en güçlü backlinkleri nereden aldığını görmek için ücretsiz Backlink denetleyicisini kullanın.
Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  E-ticaret Sitenizi Başarılı Hale Getirmek İçin SEO İpuçları

Önizleme Video: Backlink Denetleyicisi

Ücretsiz Backlink Aracının kısa youtube önizlemesi;

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap