1. Ana Sayfa
  2. Nedir
  3. Bitcoin Nedir? Nasıl Alınıp Satılır?
Trendlerdeki Yazı

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınıp Satılır?

bitcoin-nedir

Dijital ortamda yaratılan dijital para birimine bitcoin adı verilmektedir. Yazılım geliştirici tarafından keşfedilen ve elektronik ödeme sistemi haline gelen bitcoin, 2008 yılından beridir kullanılmaktadır. Bitcoin çok kısa sürede finansal anlamda yükselişe geçmiştir. Bitcoin hakkında en merak edilen soru “Nasıl alınır? “sorusu olmaktadır. Bitcoin kripto para borsasına üye olarak alınmaktadır. Hesap oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. Bitcoin aldıktan sonraki soru ve endişe işe “Nasıl satılır? “Şeklinde olmaktadır. Bitcoin hem online olarak platformlar da hem de bir alıcı bularak kolayca satılabilmektedir. Bitcoin satışlarında her ülkenin farklı düzenlemeleri bulunmaktadır. Bitcoin değerleri özel ve genel olarak yazılımlarda barındırılmaktadır. Bu yazılımlara bitcoin Cüzdanı adı verilmektedir. Bitcoin Gold süreci ile de yeni kripto para birimi ortaya çıkmıştır.

Bitcoin Nedir Avantajları Nelerdir?

Bitcoinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

  1. Enflasyon ve çökme riski çok düşüktür.
  2. Basit şekilde Üretilir.
  3. Para transferleri çok daha güvenlidir.
  4. Para transferleri hem daha hızlı hem de daha uygun fiyatlar ile gerçekleştirilmektedir.
  5. Yaptığını işlemler hiç kimse tarafından kontrol edilememektedir.

bitcoin nedir

Bitcoin Dezavantajları Nelerdir?

Bütün avantajlarının yanı sıra bazı dezavantaj durumlar da mevcuttur. Bitcoin teknolojisinde uzmanlaşan çok az kişi bulunmaktadır. Bu ve harcama yapılabilecek alanlarının henüz dar olması dezavantajlarını oluşturmaktadır.

Bitcoin Hakkında Her Şey

Bitcoin üretiminin, sürekliliğinin ve güvenliğinin sağlanması işlemlerine bitcoin Madenciliği adı verilmektedir. Bitcoin madenciliği teknolojik makalelerde ve video içeriklerinde genel olarak bitcoin Mining şeklinde de geçmektedir. Bu iki terim birbirinin aynısıdır. Bitcoin madenciliği birçok farklı yol ile yapılabilmektedir. Bunlar donanım ile, cloud mining ile ve bilgisayar ile olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır. Bitcoin ile ilgili ayrıntılı bilgilerin aktarıldığı birçok Youtube içeriği bulunmaktadır. Gündemdeki konuların ayrıntılı şekilde tartışıldığı Ekşi sözlük platformunda da bitcoin hakkında Yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumlar çerçevesinde bitcoin ile ilgili tüm soru işaretleri kolayca giderilebilir. Bitcoin geleceği ile ilgili ise çok sayıda hem olumlu hem de olumsuz düşünce bulunmaktadır. Bitcoin uzmanlarının çok az olması sebebi ile bu alanda çok daha fazla araştırma yapılması gerekliliği bulunmaktadır.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Aynı Saatlerin Anlamı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap