1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret
  3. E Ticaret Hedefe Ulaşmak İçin Rehber
Trendlerdeki Yazı

E Ticaret Hedefe Ulaşmak İçin Rehber

e-ticaret-rehberi
2

E Ticarette Onlara kalite verin, bu en iyi reklam türü.

Onlara en iyi kaliteyi sunmaya çalışın. Sitenize giren kişi en kaliteli ürün alacağını hissetmekle kalmasın bilsin. Nihai odak nokta kaliteli bir üründe olmalı. Bir ürün, e ticaret bütçesi ne kadar büyük olursa olsun, kalitesi düşükse yayılamaz.

Ürün kalitesi çok yüksek olsun, reklam bütçesi çok az olsa bile rahatlıkla yayılabilir. Hershey markası bugün hala var çünkü sadece büyük bir e ticaret bütçesinden değil, tadı güzel olan şekerlemeler yapıyorlar. Chipotle tadı güzel yiyecekleri satarak yayılan bir marka.

Açıklaması ise;

En iyi ve en iyi tanınan markaların yalnızca reklam veya tanıtım kampanyaları yoluyla oluşturulmadığına, bir şirketin işini nasıl yürüttüğüne dair derinlemesine inançlara dayandığına inanıyoruz. Bu ilkeye bağlı kalarak, Chipotle’un oldukça tanınan bir marka haline geldiğine inanıyoruz. Başarımıza en büyük katkıda bulunanın, bizden haberdar olan ve başkalarına söyleyen müşterilerimizin olduğunu biliyoruz.

Örneğin, bazı müşterilerimiz Chipotle hakkında web siteleri geliştirecek kadar ileriye gidip bloglar açtılar. Demekki bizim reklama ihtiyacımız yok. Bizim reklamımızı ürünümüz zaten yapıyor diye düşünüyorlar.

Ürününüze çok fazla güvenmek, sizi asıl görevden uzaklaştırır – ki bu duygusal bir bağlantıdır.

Bir ürünün ne kadar harika olduğu ve ne kadar iyi çalıştığı önemli değil, e ticaret duygusal bir bağlantı oluşturmazsa, bazı tüketiciler onunla bağlantı kurmayabilir. Siz ürününüze ne kadar güvenirseniz güvenin. Bunu iyi bir reklam ile pazarlayamaz ve gerçekten müşteri ile ürününüz arasındaki o bağı iyi kuramazsanız hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

Bira reklamları, izleyicilerle duygusal bir bağlantı kurmak için iyi birer örnek olabilir. İçenlerin iyi vakit geçirdiğini ve belli bir marka bira içtiğini gösterirler. Bu, satmak için duygusal bir bağlantı kullanması gereken bir ürün türüdür.

Otomobil reklamları genellikle ispat / veri ve duygu kullanımını birleşiktir. Reklamlar, garanti ve arabanın çeşitli özelliklerini belirtir, ancak insanların aracı sürdüklerinde nasıl hissettiğini de söylerler.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  En İyi Wordpress E-Ticaret Temaları Hangileridir?

İşte BMW motosiklet bir reklam filmi;

“Birkaç saat boyunca mutlu olmak istiyorsan, sarhoş ol. Birkaç yıl mutlu olmak istiyorsan, bir eş bul. Sonsuza dek mutlu olmak istersen, bir bahçe bul. ”

Reklamlarda, bir ürünle ilgili istatistikler ve veriler yeterli değildir. İnsanların bir ürünü sürdüklerinde, tuttuklarında, dokunduklarında veya çalıştırdıklarında nasıl hissedeceklerini bilmeleri gerekir. Herkes farklı: bazıları duygusal bağlantıyla satılabilir, bazıları ise istatistiklerle satılabilir, bazıları ise ikisinin bir kombinasyonuna ihtiyaç duyabilir.

Ölçemiyorsanız, pazarlamıyorsunuz.

E ticarenizi ölçmezseniz, hangi kanalların en etkili olduğunu bilemezsiniz. “Karanlıkta bırakılıyorsunuz”. Ölçüm ve analizler yaparak çok daha iyi işler başarabilirsiniz.

E ticaret kanalları birden fazla kanalda ölçümlendirilir.

Radyo:

Radyo reklamlarında, girmek için benzersiz bir kod veya adres duyurularını sık sık duyarız. ProFlowers bunu sık sık yapar. Eğer giderseniz ProFlowers web , kodu girebilirsiniz:

e ticarette radyo önemli bir faktör mü

Buna tıkladığınızda bunu göreceksiniz;

e ticarette radyonun önemi

İnsanlar kodu girdiğinde, ProFlowers hangi reklam kampanyalarının en başarılı olduğunu görebilecektir. Ardından öğrendiklerini alabilir ve gelecekteki kampanyalarda bundan faydalanabilirler.

E ticaret için Doğrudan postanın önemi:

İnsanlara doğrudan mail yoluyla e ticaret işleminizi yapabilirsiniz.

E ticaret için Televizyonun  önemi:

Shazam, pazarlamacıların reklam izleyicilerini ölçmeleri ve bunlarla ilgilenmeleri için yeni bir reklam kampanyası geliştirdi . Reklamlar oynatılırken, tüketiciler Shazam uygulamasını açabilir. Bu, tüketicinin reklamverenlerle daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olur. Ayrıca, reklamverenlerin pazarlamalarını ölçmelerine ve olası müşterilerine akıllı telefonlarına yönelik marka hakkında daha fazla bilgi vermesini sağlamıştır.

Pazarlamacıların kullandığı ortak bir taktik, yeni veya potansiyel müşterilere nereden duyduklarını sormaktır. Ardından pazarlamacılar hangi pazarlama kanalının en fazla müşteriyi getirdiğini bilirler.

Ölçmeden, optimize edemezsiniz. Bu nedenle, pazarlamanızı ölçün ve pazarlama bütçenizi daha iyi kullanabileceksiniz. Zaman kazandıracak ve daha etkili olacaksınız.

Pazarlamanın amacı müşteriyi çok iyi tanımak ve anlamaktır

E ticaret sadece insanları kapıya sokar. Asıl satış, tüketicinin ürünü denediği zamandır. Drucker, “pazarlamanın amacı gereksiz yere satış yapmak” diyor.

Müşteri kapıdan içeri girdi ve bir satıcı olmadan ürünü aldıysa, pazarlama işe yaradı. Başka bir şeye ihtiyacınız yok.

Yaratıcı olmaktan ve e ticareti denemekten korkmayın.

Pek çok farklı pazarlama türü var. Pazarlamacıların kullanabilecekleri düzinelerce kanalı ve denemek için sonsuz sayıda internette bilgi mevcut.

Sonuç…

Bir pazarlamacıysanız, ne öğrendiniz? Beğendiğiniz belirli bir pazarlama teklifi var mı? Yorumlarda iyi bir pazarlama tartışması için sabırsızlanıyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap