1. Ana Sayfa
 2. SEO
 3. En iyi 10 SEO Aracı

En iyi 10 SEO Aracı

seo-analiz-araclari

En iyi 10 SEO Aracı

 

SEO:Arama Motoru Optimizasyonu

En iyi SEO araçlarını bulmak çok kolay. Hepsini sizler için bu listede derledik. En iyi SEO yazılımının ne olduğunu aynı zamanda anahtar kelime izleme araçlarının SEO uzmanlarını nasıl etkilediğini öğrenmek için 30’dan fazla SEO uzmanına ulaştık. Bizler sizin için bilgi alıp test ettik. Bu yüzden tüm bu araçları denemenize gerek yok, sadece hangisinin mağazanızın ihtiyaçları için en uygun olduğunu bulmanız gerekiyor.

En iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) Araçları

 • Ahrefs: SEO anahtar kelime aracı

Ahrefs çevrimiçi en çok tavsiye edilen SEO araçlarından biridir. En büyük web sitesi tarayıcıları söz konusu olduğunda ahrefs ilk sıralarda yer alır.

SEO uzmanları, en iyi SEO analiz aracı olduğu için Ahref’in Site Denetim özelliğini yeterince alamıyor.

Araç, web sitenizin hangi bölümlerinin en iyi sıralamayı elde etmek için iyileştirmeler gerektirdiğini size söylüyor.

Rakip analizi perspektifinden, rakibinizin geri bağlantılarını kendi markanız için bir başlangıç noktası olarak kullanmak amacıyla Ahrefs’i muhtemelen tercih edeceksiniz.

Syed İrfan Ajmal(Ridester Pazarlama Müdürü), SEO anahtar kelime aracı ahrefsi kullanıyor ve çok seviyor. “Ahrefs, anahtar kelime araştırması, sıra takibi, rakip araştırması, SEO denetimi, viral içerik araştırması ve çok daha fazlası gibi SEO’nun çeşitli yönleri söz konusu olduğunda kesinlikle en sevdiğimiz araçtır.

Karşılaştırma aracını sık sık kullanıyoruz. Sitemizi ve rakiplerimizin 4’ünü buna ekliyoruz. Bu bize büyük bir bağlantı fırsatı sunmamıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda Ahrefs’in en büyük geri bağlantı veritabanına sahip olmaması da çok büyük bir artı.”

seo aracı

 • Google Search Console: en iyi SEO aracı

Google Search Console: en iyi SEO aracı Google tarafından kurulan bir web sitesidir. Arama konsolu ile herkese ücretsiz olarak sunulan web sitenizin Google SERP’DEKİ varlığını izlemenizi ve raporlamanızı sağlar. Yapmanız gereken tek şey, Web sitenize bazı kodlar ekleyerek veya Google Analytics’ten bağlantı kurarak web sitenizi doğrulamaktır.

Daha sonra site haritanızı indeksleme için gönderebilirsiniz. Google’ın arama sonuçlarında görünmesi için bir Search Console hesabına ihtiyacınız olmasa da, neyin dizine alındığını ve web sitenizin bu hesapla nasıl temsil edildiğini kontrol edebilirsiniz.

Bir SEO denetleyicisi aracı olarak arama Konsolu, Google’ın ve kullanıcılarının web sitenizi nasıl görüntülediğini anlamanıza ve Google arama sonuçlarında daha iyi performans için optimize etmenize izin vermenize yardımcı olabilir.

 • SEMRush: pazarlama SEO Araçları

SEMRush gibi pazarlama SEO Araçları, SEO topluluğunda en çok sevilenler araçlar arasında favori olması muhtemeldir.

Uzmanlar, sıralamanızı, onlara yapılan değişiklikleri ve yeni sıralama fırsatlarını kolayca değerlendirebilmenizi sever.

Bu SEO aracının en popüler özelliklerinden biri, web sitenizi rakiplerinizle kolayca karşılaştırmanıza izin veren ”etki alanı analizi” diye bir özelliğe sahip olmasıdır.

Web sitenizin arama verilerini, trafiğini ve hatta rakiplerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olan analytics raporları arıyorsanız, anahtar kelimeleri ve etki alanlarını karşılaştırabilirsiniz.

On-Page SEO Checker aracı kolayca sıralamalarını izlemek yanı sıra web sitenizin performansını artırmak için bazı tavsiyeler verir.

seo aracı

 • KWFinder: SEO anahtar kelime aracı

KWFinder gibi bir SEO anahtar kelime aracı, daha düşük bir rekabet seviyesine sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olur.

Uzmanlar, en iyi anahtar kelimeleri bulmak ve geri bağlantılar ve SERP (Arama Motoru sonuçları sayfası) üzerinde analiz raporları çalıştırmak için bu SEO aracını kullanır.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Wiki Backlink Siteleri Listesi

Eğer size bu da yeterli değilse, web sitenizi daha da yükseltmenize yardımcı olacak bir ton yeni anahtar kelime fikri elde edersiniz.

 • Ubersuggest: Anahtar Kelime İzleme Aracı

Neil Patel tarafından geliştirilen Ubersuggest, anahtar kelimeleri ve sho tarafından arkalarındaki arama amacını belirlemenize yardımcı olan bir anahtar kelime bulma aracıdır.

 • SpyFu: ücretsiz SEO Araçları

SpyFu-ücretsiz SEO Araçları SpyFu inanılmaz bir premium Sürümüne sahip olsa da, uzmanlarımızın çoğu ücretsiz özellikleri hakkında övündü.

Yeni başladıysanız, başarılı olmaya başladığınızda ücretli özelliklere kolayca erişebilirsiniz.

Kolayca bu anahtar kelime için her ay kaç kez aranır görebilirsiniz. Ayrıca kullandıkları anahtar kelimeleri belirlemek için rakipleriniz üzerinde biraz araştırma yapabilirsiniz.

Rakibinizin veya kendi web sitenizi, kaç tane organik anahtar kelimeye sahip olduklarını, aylık tıklamaları, ücretli ve organik rakiplerinin kim olduğunu, Google AdWords’te oluşturdukları reklamları ve daha fazlasını kolayca görmek için arayabilirsiniz.

Piyasadaki en ayrıntılı SEO analiz araçlarından biridir.

seo aracı

 • Woorank: SEO sıralama aracı

Bir üst SEO analiz aracı olarak, Woorank pazarlama verileri içeren rapor için ücretsiz ve ücretli seçenekler sunuyor.

Hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini keşfetmek için rakiplerinizi inceleyebilirsiniz. Böylece onlarla örtüşebilirsiniz.

Anahtar kelimelerin endüstrinizi gerçekten anlamak ve kullanıcılar için mümkün olan en iyi şekilde optimize etmek amacıyla zaman içinde nasıl performans gösterdiğini raporlamayı unutmayın.

Ve en önemlisi, web sitenizin hem teknik hem de içerik açısından eksik olduğu şeyleri anlayın, çünkü bu araçlar yinelenen içeriği, kesinti süresini ve güvenlik sorunlarını tanımlayabilir ve bunları nasıl düzelteceğinize dair yönergeler sağlayabilir.

 • Google Trends: SEO denetleyicisi aracı

Google Trends yıllardır piyasada var olmuştur ama kullanım dışı edilmiştir. Sadece bir anahtar kelime ile ilgili bilgi veriyor. Ama bir iş büyümek istiyorsa bu onun için projenin herhangi bir aşamasında çok değerli olabilir.

Konu etrafındaki yapılması gereken şeyler için bizlere büyük bir fikir sunuyor . Herhangi bir ülkedeki anahtar kelimeleri arayın ve ilgi alanına bağlı olarak en iyi sorgular, yükselen sorgular, zaman içindeki ilgi ve coğrafi konumlar gibi diğer popüler şeyler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Hangi SEO anahtar kelimelerin sizin için olduğundan emin değilseniz, bu sizin için en iyi SEO aracıdır.

 • SEOQuake: ücretsiz SEO Araçları

SEOQuake en iyi ücretsiz SEO araçlarından biri olarak kabul edilir. Bu Chrome uzantısı, sayfadaki site denetimlerini gerçekleştiren, hem iç hem de dış bağlantılarınızı değerlendirirken, rakiplerinize karşı nasıl performans gösterdiğinizi belirlemenize yardımcı olmak için web sitesi karşılaştırmaları yapan bir SEO denetleyicisi aracı olarak işlev görür.

Bu SEO analiz aracının diğer özellikleri, anahtar kelime yoğunluğu, okunması kolay bir SEO panosu ve ekibinizdeki kilit kişilere kolayca veri indirip göndermenizi sağlayan bir ihracat özelliği gibi anahtar kelime analizini içerir.

Brin Chartier, bir uzman dijital pazarlamacı, ve SEO içerik yaratıcısı, ücretsiz SEO aracı SEOQuake kullanmayı çok seviyor. Brin Chartier, diyor ki, ” ben iyi bir tarayıcı uzantısı seviyorum, ve SEOquake herhangi bir web sitesi veya SERP hakkında SEO ölçümleri için en iyi ücretsiz SEO aracıdır.

Kendim veya rakipler için anında bir sayfa SEO denetimi yapabilirim ve SERP overlay özelliği, CSV’YE aktarabileceğim ve ekibimle paylaşabileceğim önemli sayfa metriklerinin harika bir görselleştirmesidir.

Bu araç bana aslında yerine SEO optimize içerik oluşturma amacıyla taşımak için kullanabileceğiniz harika bir yol gösteriyor.”

Sizler için derlemiş olduğumuz 10 SEO : Arama Motoru Optimizasyonu aracını incelediniz. Kendinize en uygun olanı seçebilir ve üzerinde çalıştığınız bir sonraki projenizde ona yer verebilirsiniz.

Diğer makalelerimize göz atmak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap