1. Ana Sayfa
  2. Nedir
  3. En İyi ve En Kötü Burç Özellikleri

En İyi ve En Kötü Burç Özellikleri

burc-uyumu

Pazar dedik mi artık halil.com.tr’de astroloji günü! Merak etmeyin öyle astroloji hem bir bilimdir hem sanattır tadında içerikler olmayacak. Tamamen yasak meyve şeklinde yazılar dizisi sizi bekliyor. Tamam tamam, siz sadece internetten en havalı dizileri izleyip, en güncel tartışmaları takip ediyorsunuz tamam. Buraya da yanlışlıkla düştünüz, tamam. Bu hafta da en iyi – en kötü burç özellikleri listesini yapacağız!

En iyi / En kötü şimdi ve aşağıda…

KOÇ: Pozitiflik / Asabiyet

Eğer endişeliyseniz ve o dip pesimist kuyulardan çıkamıyorsanız bir Koç’un yönlendirmesi size harika gelebilir. Pozitiflik en iyi özelliğidir evet, ama bu öyle ayakları yere basmayan ya da dünyadan bir haber olan çeşidinden değil. Koçlar gerçekçi pozitiflerdir tam olarak “bardağın yarısı dolu ve az da olsa susuzluğuna iyi gelir bak” mantığındadırlar. Fakat, canlarını minik bir şey sıkmış olsun, o zaman uzak durun derim. Dışarıya gösterdikleri o pozitifliklerini asapları bozulduğunda kendilerine göstermezler ve bu da dışarı bir asabiyet dalgası olarak çıkar.

BOĞA:  Acayip Sadık / Rahatına Düşkün

Bir Boğa, ister romantik bağınız olan biri ister sadece arkadaşınız olsun sizi asla yüzüstü bırakmazlar. Size, ilişkinize, birlikte anılarınıza aşırı derecede sadıklardır. Bunun yanı sıra rahatlarına oldukça düşkündürler. Belki de işte bu çok sevdikleri ve her şeyin fazlası zarar çerçevesinde en kötü özellik seviyesine yerleşen rahatlıkları sebebiyle, o güvendikleri ve rahatlarının bozulmayacağı alandan çıkmamak için ellerindekilerin değerini iyi biliyorlar ve onlara sadık kalıyorlardır. Her kötülüğün içinde bir iyilik, gerisini biliyorsunuz…

İKİZLER: Enerjik ve Hevesli / İki Yüzlü ve Dedikoducu

Popülasyonu ya da konumu hiç fark etmez, eğer bir arkadaş grubunuz varsa o ekipte olmasını en çok isteyeceğiniz kişi İkizlerdir. Planların hayata geçmesinde, geçtiğinde de harika ilerlemesinde rolleri büyüktür. Enerjileri ve heyecanları sizi rahatlıkla sarar, eğlendirir. En çok isteyeceğiniz ekip üyesinin İkizler olmasıyla beraber 11 burç düşmanınız olsun da İkizler dostunuz olsun diyorum. Size bir kez gıcık oldu mu öyle sizi başka mercilere havale etmek gibi bir isteği olacağını hiç sanmıyorum. Hemen en büyük silahlarını hazırlar ve savaşa koyulurlar: Manipüle ve dedikodu.

YENGEÇ: Anaç ve İlgili / Çok Duygusal

Ayrılık acısı mı çekiyorsunuz? İlacınız; bir yengeç omzu. Sınavınız kötü mü geçti? İlacınız; bir yengeç omzu. PMS delirmeleri mi? İlacınız; yine bir yengeç omzu. Yengeçler başkalarının yaralarına bir merhem olmaktan çok, başkalarına bir pofuduk battaniye, bir sıcak su torbası ve en sevdiğiniz sıcak çay olma eğilimindedirler ve bundan mutluluk duyarlar. Fakat bu çok düşünceli halleri sıklıkla aşırı düşünme seviyesine havalanır, tepki ve düşüncelerini duygularından ayırmakta zorluk çekebilirler.

ASLAN: Arkadaş Canlısı ve Karizmatik / Fazla Dürtüsel

Tam anlamıyla sürünün lideri diyebiliriz Aslan burçları için. Onun karizması ve güçlü aurası altında olmak harikadır ve bu özelliklerini o kadar organik sergilerler ki etrafındakiler bundan rahatsızlık duymazlar ve doğal bir şekilde onun karizmasını kabullenirler. Kolayca çevrelerine ayak uydurabilirler ve o çevreleri de kendilerine ait yeni çevrelere dönüştürebilecek güce sahiptirler. Fakat bu güçlü doğaları onları dürtüselliğe sıklıkla iter. Bu dürtüsellik Aslanlarda kendini sabırsızlık, risk alma ve öngörüsüzlük şekillerinde gösterir.

BAŞAK: Üstün Yetenekli / Kendine Karşı Aşırı Eleştirel

Başaklar spesifik alanlarda kilit roller oynarlar. Bu işi kim nasıl yapar dediğiniz yerde kesinlikle bir Başak vardır. Etrafındaki insanlara da bu beceriklilikleriyle ilham kaynağı olurlar. Ama maalesef ki, bu yeteneklerini tek baltalayan da yine kendileridir. Bir başak eğer şüpheye düştüyse veya gerçekten yetenekli olduğu bir konuda takılıp kaldıysa bunun sebebi asla ayrılamadıkları o iç eleştirmenleridir. Mütevazilik ile kendini acımazsızca eleştirmeyi sık sık karıştırabilirler.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  23:23 Saatinin Anlamı Nedir?

TERAZİ: Gelişmiş Denge ve Adalet Duygusu / Kararsızlık

Teraziler karar almaları gereken “büyük” çaplı, çok sayıda kişinin etkileneceği konularda harika işler çıkarırlar. İleri düzeydeki adalet duyguları ve sonuçlarda kurabildikleri yerinde denge onların doğasından gelir. Ama iş küçük detaylar ve günlük telaşlara gelince kararsızlıkları ayın karanlık yüzü şeklinde etkisini hissettirir. Yani aslında Teraziler için büyük işlerin adamı diyebiliriz, tabii rutin olaylarda biraz daha bu etkiyi gösterebilmeleri kendileri için daha iyi olacaktır.

AKREP: Tutkulu / Kaprisli

Tüm burçlar arasında herhalde en çok arzulanan ve ilişkilerinin romantik anlamda en çok hakkını verenler Akreplerdir. Harika eşlerdir, çekici partnerlerdir. Ve inanın, ilişkide harika bir şehvet dozu yakaladıysanız bu olayın büyük yüzdesi Akrep tarafındadır. Ama bu şevkin yanında ihtirası da getireceğini artık her gün kadim başvuru kaynakları (!) dizilerde dahi izliyorsunuzdur değil mi? Akreplerin arada nükseden geçici, değişken ve huysuz istekleri bu tutkulu ilişkiye değer mi siz karar verin.

YAY: Gelişmiş Bağımsızlık Algısı / Duygusuzluk

Yaylar bir şeye ya da birine bağlı olmadan istedikleri her işi yapabilirler. Kendi kendilerine yeterler ve hatta yalnızlıktan zevk alırlar. Etki veya yönlendirme altında bulunmadan harika işler çıkarırlar, bu sebeple takım çalışması dışında tek başına yapabilecekleri işlerde bulunmayı tercih ederler. Zaten en çok da o alanlarda başarılı olurlar. Ta ki, o iş duygulara bakabilmeyi, hem karşısındakininkileri hem kendi duygularını doğru süzgeçten geçirip işine entegre etmesi gerektirene kadar.

OĞLAK: Hırs ve Beceriklilik / Soğukluk ve Küçümseme

Oğlaklardan en zor işleri hatta imkansızı isteyin ve sadece arkanıza yaslanıp o işleri halledişlerini izleyin. Yetenekleri ve iş hallediciliklerinin yanı sıra Oğlaklar aşırı hırslıdır ve bazı konularda hırslı olmak yetenekli olmanın çok daha önüne geçebilir. Ama o elindeki işi hallettikten sonra başarısını gelip sizinle paylaşacağını sakın ha beklemeyin. Bu kadar başarılı ve “işe yarar olmak kolay değil ve bunun hepsini ben yaptım” kafasıyla size biraz dışarı karşı ilgisiz görünebilir, sizi hafife aldığını da hissedebilirsiniz.

KOVA: Yardımsever Güdüler / Mesafelilik ve İnatçılık

İşte gerçek hayattaki iyilik melekleri tam olarak Kovalardır. Yardım etmekten, elini taşın altına koymaktan asla kaçmazlar ve bununla varolurlar. Yol göstermeyi de sevdikleri için iyi birer kanaat önderi olabilirler. Fakat dışarı ne kadar verici olurlarsa olsunlar asla, o yumuşak yüzlerinin altındaki kırılgan yapılarını koruyan sert kabuklarını aşamazsınız. Dolayısıyla asla tam olarak aradaki mesafeyi sıfıra indiremezsiniz; belki çok düşük bir ihtimalle 0,5 ama kesinlikle 0 değil. Fikirlerini satmayı çok severler ve bu bazen inada hatta onlar için bir yarışa dönüşebilir.

BALIK: Hayalgücü ve Üretkenlik / Aşırı Alınganlık

Balıkların duygusal zekaları üstün derecede gelişmiştir ve kreatif işlerde en önde gelecek şekilde başarılara imza atabilirler. Durmayı sevmezler ve bir şey üretemedikleri zaman kendilerini boşlukta hissederler. Ama eğer bir gün bu minik çalışır durumdaki hayal bulutlarının yanından geçerken, yanlışlıkla veya dalgınlıkla onlara çarparsanız bile durup özür dilemeyi iki değil üç kez düşünün. Çünkü balıklar kişisel algılamaya çok yatkındırlar ve hemen alınabilirler. Çok duygusal olmalarının yanı sıra, belki de buna tezatlık oluşturmayacak biçimde size karşı alınarak oluşturdukları duygulara da sıkı sıkıya bağlı kalma eğilimindedirler. Aman yani, bir balığı alındırmadan önce onların gönlünü almaya hakikaten sabrım var mı diye bir bakın derim.

Aslında hemen hemen tüm burçlarda “Yin Yang” mevzuu gibi en iyi özellikleri ile en kötü özellikleri ileri derecede bir uyumluluk gösteriyor. Buradan yola çıkarak hepimiz aslında başımıza gelen felaketleri ya da günlük hayatta karşımıza çıkan ufak tefek engelleri birer gelişme, uyanma fırsatı olarak görmeliyiz. Ve o bizi çok mutlu eden, şanslı ve eşsiz hissettiren anların da bir gün bize keyifsiz ya da üzücü gelebileceğini de unutmamalıyız. Artık %79 Güzin Abla konuşmamı da tamamladığıma göre, size iyi haftalar diliyorum efendim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap