1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. En iyi WordPress Anket Eklentileri

En iyi WordPress Anket Eklentileri

anket-1

Web siteniz için en iyi WordPress anket eklentisini mi arıyorsunuz?

Anketler kullanıcı geribildirim toplamak için size önemli bir veri sunar. Böylece bu bilgileri işinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, piyasadaki en iyi WordPress anket eklentilerini karşılaştıracağız.

Bir WordPress anketi eklentisinde nelere dikkat edilmelidir?

Web sitenizde kullanıcı geribildirimi toplamanın birçok yolu vardır.

Bir iletişim formu ekleyebilir, anketler oluşturabilir, kullanıcılardan yorum bırakmalarını isteyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bir anket eklemek bunlar içerisinde en yorucusu diyebiliriz. Maksimum kullanıcı katılımı elde etmek için ilgi çekici, eğlenceli ve kolay hale getirmeniz gerekir.

İyi bir anket eklentisi, formunuzun harika görünmesini sağlar ve kullanımı kolaydır. Raporlama anketler için çok önemlidir. Bu nedenle, kullanıcı tarafından gönderilen verileri dışa aktarma seçeneğiyle depolayabildiğinizden emin olmanız gerekir, böylece bir elektronik tabloda veya CRM yazılımında kullanabilirsiniz .

Ayrıca anket sonuçlarını nasıl paylaşmak istediğinizi de dikkate almanız gerekir. Sonuçları web sitenizde görüntülemek istiyorsanız, anket sonuçlarını güzel bir biçimde yerleştirmenizi sağlayan bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

1. WPForms

WPForms

WPForms piyasadaki en iyi WordPress anket eklentisidir. Bu eklenti hızlı bir şekilde son derece ilgi çekici anket formları oluşturmanıza olanak sağlar.

Bir onay kutusunu tıklatarak herhangi bir formu ankete dönüştürebilirsiniz. Metin, onay kutuları, radyo düğmeleri, derecelendirme ve Likert ölçeği alanını içeren bir tıklama ile anketinize herhangi bir form alanı ekleyebilirsiniz.

Wpforms anketleri hakkında en iyi bölüm raporlama bölümüdür. WPForms otomatik anket yanıtlarına dayalı grafikler ile güzel raporlar oluşturur. Anket sonuçlarını herhangi bir WordPress sayfasında kısa kodla gösterebilir veya anketi doldurduktan sonra kullanıcılarınızı sonuç sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Sosyal medya veya powerpoint sunumları paylaşmak için görüntü olarak güzel anket grafikleri sunma yeteneğine sahiptir.

2. Polldaddy

Polldaddy

Polldaddy ünlü bir WordPress anket eklentisi. Bu bir iletişim formu eklentisi değildir ve listedeki diğer bazı eklentileri aksine anketler dışındaki amaçlar için uygun olmayacaktır.

Ücretsiz bir eklenti olarak kullanılabilir, ancak bir WordPress.com API anahtarını almak için hesap oluşturmanız gerekebilir. Ücretsiz sürümü özellikleri açısından sınırlıdır ve aynı zamanda anket formuna Polldaddy logosu katarak yayın yapmanıza izin verir.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Yoast SEO için yapılandırma Kılavuzu

Polldaddy anket oluşturmak için sürükle ve bırak aracı ile kullanımı kolaydır. Oluşturduğunuz her anket için anket paylaşımı ayarlarını, sonuç paylaşımını ve stil seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca spam engellemek için captcha ve çoklu yanıtları önlemek için bazı temel IP filtreleme içerir.

3. Gravity Forms

Yerçekimi Formları

Gravity Forms, anket oluşturmak için birçok eklentiyle birlikte gelen en eski WordPress form eklentilerinden biridir. Kullanımı kolaydır ve bir anket alanı da dahil olmak üzere birçok ortak form alanına sahip form oluşturucuyu kullanarak her türlü formu oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte, anket sonuçları yalnızca yönetici alanı içinde görüntülenebilir ve hiçbir grafik yoktur. Anket sonuçlarını bir CSV dosyasına aktarabilir ve sonuçları bir WordPress tablo eklentisi kullanarak web sitenizde görüntüleyebilirsiniz .

Not: Anket eklentisine erişmek için en azından Elite planına ihtiyacınız olacaktır.

4.Quiz and Survey Master

Sınav ve Anket Master

Adından da anlaşılacağı gibi, Quiz and Survey Master, WordPress sitenize sınavlar ve anketler eklemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu friendliest kullanıcı arayüzü yok, ama iyi belgelenmiş ve birçok yararlı özellikleri ile birlikte geliyor.

Baz ücretsiz eklenti tüm ortak form alanları ile anketler oluşturmanıza olanak sağlar, ve hatta çok sayfalı anketler oluşturabilirsiniz. Ayrıca interaktif cevaplarda alabilirsiniz.

Eklenti ayrıca kullanıcılara teşekkür veya WordPress web sitesinde herhangi bir sayfaya yönlendirmek için anketin tamamlanmasından sonra e-posta gönderebilmenize olanak sağlar. Raporlama ve analiz için, ayrı bir Premium eklenti satın almanız gerekecektir.

5. WP-Pools

WP-anketler

Kullanıcılarınızın katılması için basit bir anket çözümü arıyorsanız, WP-anketler kolay ve ücretsiz bir seçenektir. Bu listedeki diğer eklentilerin aksine, bir form oluşturucuya sahip değildir ve yalnızca yanıtları toplamak için onay kutularını kullanabilme kabiliyeti sunar.

Kullanıcılar oylarını kullandıktan sonra otomatik olarak anket sonuçları gösterilir. Kullanıcı yanıtlarını, kayıtlı kullanıcıların nasıl oy kullandığını görebileceğiniz günlüklere kaydeder. Kayıtlı olmayan kullanıcılar için, yinelenen oyları filtrelemek için IP adreslerini görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap