1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. ”Google Benim İşletmem” Nedir?

”Google Benim İşletmem” Nedir?

1_dA_jccQgSg3xFTaiKOIbkg

Google Benim İşletmem, Google’da şirket bilgilerinizin Google tarafından çeşitli sonuçlarda çıkmasını sağlayan bir işletme listesidir.

Hepimiz Google’ı biliyoruz ancak gelin Google Benim İşletmemi birlikte inceleyelim.

Google Benim İşletmem (genellikle Google My Business olarak bilinir ve daha önce Google Local ve Google Rehber olarak bilinirdi), Yelp gibi çevrimiçi işletme dizinlerindeki listelerin aksine Google’daki bir işletme listesidir. Aynı zamanda yerel SEO’nun temel bir unsurudur . Sizinkini henüz ayarlamadıysanız , işletmenizi Google’a nasıl koyacağınızı burada öğreneceksiniz.

Google Benim İşletmem profilleri ve diğer dizinler arasındaki temel fark, Google işletme girişinizin inanılmaz derecede ayrıntılı olabilmesidir ve ondan gelen bilgiler, Google tarafından yüksek çevrimiçi görünürlüğe sahip çeşitli çok önemli yerlere gönderilebilir:

Google Bilgi Grafiği

Birisi işletmeniz için markalı bir arama gerçekleştirdiğinde (yani işletme adınızı aradığında) Google arama sonuçlarının sağ üst köşesinde ve mobil cihazlarda üstte yer alan işletme bilgilerini içeren kutu.

Google Haritalar

Uygulama, hemen hemen tüm cihazlarda, mobil veya masaüstü cihazlarda kullanılabilen yol tariflerini almak ve işletmeleri ve konumları keşfetmek için kullanılır.

Google Benim İşletmem listeleri, potansiyel bir müşterinin hizmetlerinizi bulup kullanması, ürünlerinizi satın alması veya işletmenizi ziyaret etmesi için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Google yerel girişinizi kaydettirdikten veya talep ettikten sonra , işletmenizin yerel aramada öne çıkmasına yardımcı olmak için müşteri yorumlarını yanıtlayabilir, resim ekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, bir Google Benim İşletmem profiliniz yoksa, kelimenin tam anlamıyla yerel aramada rekabet edemezsiniz, bu nedenle Google Benim İşletmem, işletmeniz veya yeni bir müşteri için yerel SEO üzerinde çalışırken başlamanız gereken ilk yerlerden biridir.

Google Benim İşletmem Neden Faydalıdır ?

Kullanıcılar Google’ı kullanarak yerelleştirilmiş anahtar kelimeler veya terimler aradığında, tümü kullanılan arama terimine göre uyarlanmış alakalı yerel işletme sonuçları ile sunulur. Bu aramalar aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli yerlerde olabilir:

  • Google uygulama araması
  • Üçüncü taraf tarayıcıda veya Google Chrome’da (mobil / masaüstü) Google arama
  • Mobil / masaüstü tarayıcısında Google Haritalar
  • Google Haritalar uygulaması
  • Google Ana Sayfa sesli arama
  • Google Asistan sesli arama
Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  EDU Backlink Listesi

Arama sonucu ortaya çıkan işletmeler aynı olmakla birlikte, Google girişinde gerçekte gösterilenler arama türüne bağlıdır. Örneğin, Google, Google Haritalar listenizde GMB’den yalnızca birkaç öğe gösterecektir, ancak inceleme yıldızları, fotoğraflar ve hatta bazen bir inceleme snippet’i de dahil olmak üzere yerel paketteki sonuçlar çok daha zengindir.

GMB girişinizi ayarlayıp optimize ettiğinizde, elde ettiğiniz daha geniş görünürlüke ek olarak, tüketicilerin işletmenizi nasıl ve nerede aradıklarının yanı sıra ne kadar aradıkları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan Google My Business Insights’a erişebilirsiniz. uzakta onlar yön ararken ve çok daha fazlası. Bunu web sitenizin Google Analytics verileriyle birleştirmek, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulduğunu ve listelemeyi ve daha sonra yaptıkları işlemleri güçlü bir şekilde gözden geçirir.

Google Benim İşletmem’e Nasıl Katılabilirim ?

İlk olarak google.com/business adresine girerek sağ üstteki “Hemen Başlayın” butonuna tıklayın. Ardından işletme adresinizin Google Hesabıyla oturum açın. İşletme bilgilerinizi girerek ilerleyin. İşletmenizin bilgilerini /adresini ve haritada işletmenizin konumunu belirtin. Ardından işletmenizin kategorisini seçip , işletmenizin telefon numarasını  ve web sitenizin URL’sini yazın.Son olarak bir doğrulama seçenekleri karşınıza çıkacak doğrulama seçeneğini seçtikten sonra doğrulama talebinizi gönderdikten sonra bir posta butonu göreceksiniz. Doğrulama posta kartının gönderileceği kişi bilgileri ve adresini girdikten sonra posta kartını göndere basın. Posta kartı elinize ulaştıktan sonra Google Benim İşletmem hesabınıza girin ve menüden konum doğrulama butonuna basıp size gelen doğruluma posta kartındaki kodu yazıp hesabınızı doğrulayın. Tebrikler artık Google Benim İşletmem’e işletmenizi kaydetmiş oldunuz!

Diğer makalelerimi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap