1. Ana Sayfa
 2. SEO
 3. Google Benim İşletmeme ( Mybusiness ) Nasıl Kayıt Olunur?
Trendlerdeki Yazı

Google Benim İşletmeme ( Mybusiness ) Nasıl Kayıt Olunur?

Google Mybusiness kayıt olmak için https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ ilgili bağlantıyı ziyaret etmeniz yeterlidir. Sağ üst kısımdan gmail hesabınızla giriş yapabilir eğer yoksa kayıt olarak işlem yapabilirsiniz.

mybusiness-kayit-olma-rehberi

Google Benim İşletmeme Nasıl Kayıt olunur? Google tarafından kullanıma sunulan ‘’ Benim İşletmem’’ uygulaması internet üzerinden ürün veya hizmet satışı yapan kişi veya firmaların arama ve haritalar da dâhil olmak kaydıyla, Google’daki çevrimiçi varlıklarını yönetmelerini sağlamaktadır. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan bu uygulama sayesinde, işletme bilgilerinizi doğrulamak suretiyle internet üzerinden arama yapan müşterilerinizin sizi kolaylıkla bulmasını sağlayabilir, dilerseniz işletmenizle ilgili tüm bilgileri bu yolla aktarabilirsiniz.

Link: https://www.google.com/intl/tr_tr/business/

Google benim işletmem uygulamasına kayıt işlemleri sonrasında firmanıza ait bilgilerinizin arama ve haritalarda nasıl görünmesini istiyorsanız o şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.  Ücretsiz bir şekilde yönetebileceğiniz uygulama ile eski ve yeni müşterilerinizle iletişimde bulunabilir, firmanız hakkında anlatmak istediğiniz tüm detayları iletebilirsiniz.

Google Benim İşletme’me Kayıt Aşamaları

Öncelikle Google benim işletmem adresine giderek, işletmeniz hakkında istenilen adres bilgilerini ve konumlandırmalarını eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme girmelisiniz. Harita ve aramalarda arayanların sizi doğru bir şekilde bulmalarını sağlamak, işletme adreslerinizin tam olarak ve doğru girilmesiyle mümkün olmaktadır. Sisteme girdiğiniz işletme adresleriniz tüm internet kullanıcılarına açık bir şekilde gösterilmektedir. İşletme adreslerinizde hizmet vermiyor olmanız halinde, adres alanını boş bırakarak hizmet bölgenizi sisteme girmelisiniz.

Kayıt sırasında adres kurallarına eksiksiz bir şekilde riayet edilmesi, müşteri aramalarında daha kolay bulunmanızı sağlamak adına zorunludur. Bu sebeple açık adresinizi daire, kat, bina numarası da dâhil olacak bir şekilde girmelisiniz. Daha sonra adreslerinizden ekleme veya çıkarma ihtiyacı hâsıl olur ise, Google benim işletmem uygulamasında oturum açarak adres bilgilerinizde yapmak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Birden fazla konumunuz olması halinde yönetmek istediğiniz konumu seçmeli ve o şekilde kayıt edilmesini sağlamalısınız. Bu sayede kullanıcıların sizi daha kolay bulması mümkün olacaktır.

google mybusiness kayıt nasıl olunur?

Adreslerinizi kaldırmak ihtiyacı duyduğunuz zaman ise, hizmet bölgeniz varsa sadece hizmet bölgeniz görünür olarak kalacak, adresiniz sistem üzerinden kullanıcı tarafından görülmeyecektir. Adres kaldırma işlemleri için de Google benim işletmem ’de oturum açarak yönergeleri izleyerek kısa sürede adres kaldırma işlemini sonlandırabilirsiniz. Müşterilerin sizi daha kolay bulabilmesi adına faaliyetlerinizle ilgili bilgilerin güncel tutulması önem taşımaktadır. Kayıt için oturum açtığınızda ‘’bilgi’’ sekmesinden firmanızın çalışma saatleri, iletişim bilgileri ve işletme fotoğraflarınızı düzenlemelisiniz. Yapabileceğiniz düzenlemeler,

 • İşletme adı
 • İşletme kategorisi
 • Faaliyet bölgesi
 • Açılış- Kapanış saatleri
 • Firma telefonları
 • Web site adresleri
 • Firma özellikleri
 • İşletmenizle ilgili fotoğraflar
 • İşletme hakkında kısa bilgiler
 • Açılış tarihi
 • Hizmetler, fiyatlandırmalar
Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  İş Ağı Siteleri Listesi

Google Benim İşletmem İle Web Sitesi Oluşturmak

Oldukça kısa bir süre içerisinde mükemmel görünüme sahip bir web sitesi oluşturarak ürün veya hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz uygulama tamamen ücretsiz olup, web sitelerinizi bilgisayar veya cep telefonlarından düzenlemeye ve yönetmeye imkân sağlamaktadır. İşletme profilinizde yer alan bilgilerle otomatik olarak oluşturabileceğiniz web sitesini metin, fotoğraf ve tasarım temalarıyla özelleştirebilmek mümkündür. Bir alan adı belirleyerek web sitenizi yayınlayabilir, her türlü cihazda mükemmel bir tasarım şekliyle görünmesini sağlayabilirsiniz.

Google benim işletmem uygulaması sayesinde ücretsiz bir şekilde oluşturacağınız web siteniz, işletme kaydı yaparken vermiş olduğunuz bilgilerle otomatik olarak oluşturulmaktadır. Tanıtımınız için gereken adres, telefon ve hizmet alanlarınız ve işletmenize ait genel bilgiler müşterilerinizin size daha kolay erişim sağlamasına imkân verecektir. İşletme kaydınızı oluşturup web sitenizi yayınlamaya başladıktan sonra isteğinize bağlı olarak AdWords Express ile kısa bir süre içerisinde reklam oluşturarak yeni müşteriler bulabilir, daha fazla kullanıcının sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. AdWords Express Google ‘’benim işletmem’’ kaydı yaparken verdiğiniz tüm bilgileri otomatik olarak algılar ve çalışma saatleriniz içerisinde reklamlarınızı yayınlayarak işletmenize önemli bir tanıtım desteği sağlar. SEO kısmındada büyük artılar sağlamaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap