1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Google News Nedir? Nasıl İçerik Üretilmeli?

Google News Nedir? Nasıl İçerik Üretilmeli?

GOOGLE-NEWS-LOGO

Google News Nedir? Nasıl İçerik Üretilmeli?

Google Haberler’den sitenize binlerce tıklama alabilirsiniz.

Ve, bunu için illa bir gazeteci olmak zorunda değilsiniz.

Akıllı blogcular, haber yayıncıları ve dijital içerik pazarlamacıları, hedeflenen trafik ve daha iyi arama motoru görünürlüğü için bu büyük kaynağı tüketmeye başladılar bile.

Google Haberler, güncel makaleleri zamanında yayınlayan siteler ve bloglar için ayrılmıştır. Mutlaka bir haber sitesi olması gerekmez, ancak sürekli olarak haber değeri olan içerik gönderiyorsanız, kabul edilme ihtimaliniz yüksektir.

News Nedir?

Google gibi büyük bir arama motorunun, haber sayfası “ özellikle son veya önemli olaylar hakkında yeni alınan veya kayda değer bilgiler ” olarak tanımlayabiliriz.”

Endüstrinizin ön saflarında iseniz ve kitlenizin ilgisini çekecek bilgileri zamanında bildiriyorsanız, o zaman bir haber yayıncısısınız demektir.

Google Haberler, Google’ın dünya haberlerini birçok yönden düzenlemesine yardımcı olmak ve bir haber XML gibi kullanıcılarına daha erişilebilir hale getirmek için sunduğu bir içerik dağıtım platformudur.

Google Haberler, tüm dünyadaki yayıncılara ayda 6 milyar tıklama gönderir. Bu tıklamaların sadece %0.0001’ini web sitenize alsanız bile, bu çok büyük bir trafik anlamına gelir.

Bununla birlikte, web sitenizi Google Haberler site haritası dosya tarayıcısı tarafından bir haber yayıncısı olarak dizine eklenmesinin ve makalelerinizin Google Haberler’de sıralanmasının birçok yönden zor olduğu söyleniyor.

Google Haberler XML site haritasına eklenmek için en iyi uygulamalardan bazılarına ve gerçek zamanlı trafiği nasıl elde edebileceğinize gelin birlikte göz atalım.

Gazetecilik İlkelerine Uyun!

Google Haberler site haritası sendikasyon platformuna yapılan son eklemelere bakarsanız, Google’ın ilk kez haberle ilgili “güncel olaylar” türü içeriğe odaklanmadığını fark edersiniz. Bunu sadece meta etiketlerine bakarak anlayabiliriz.

Google, özellikle XML’in bir parçası olarak makalelerin stilini ve içeriğini hala önemsiyor. İyi gazetecilik tamamen dürüst ve mümkün olduğunca objektif olmakla ilgilidir.

Neden Google XML site haritası, arama sonuçlarında CNN, BBC, Techcrunch, The Wall Street Journal ve diğerlerinden üçüncü taraf web sitesi içeriğini tarar, indeksler ve yayınlar?

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  EDU Backlink Listesi

Bunun nedenlerinden biri, bu sitelerin gerçek haber yayıncıları olması ve katı standart gazetecilik uygulamalarına uymasıdır. Şeffaflar ve aynı profesyonel standarda uyuyorlar .

Haber XML’LERE dahil olmak için, raporunuzun orijinal, dürüst ve kaliteli metinleri içermesi meta etiketlerinin doğru kullanılması bunun yanı sıra tecrübeli birisi tarafından iyi yapılandırılmış olması gerekir.

Haberlerinize Google News XML site haritasında yer vermeden önce kurulmuş bir başvuru süreci var. Bu süreçten bir sonraki blog yazımızda bahsedeceğim.

Diğer sitelerden kopyalamayın. Orijinal haber makaleleri yazın.

Her şeyden önce, haberlerinizin orijinal olduğundan emin olmanız gerekir.

Google gibi büyük bir arama motoru, aynı içerik parçasını birebir eşleştirmek istemiyor ve siz özgün içerik ürettikçe arama algoritması da sizi üst sıralara doğru çekecektir . Haberlerinizi güvenilir kaynaklardan doğru veri noktaları ile orijinal hale getirmelisiniz.

Bilgilerinizi nereden aldıysanız, emin olmak için araştırma yapın. Kaynaklarınızın güvenilir olduğundan emin olun.

Google Haberler ana sayfasına bir göz atın. Öne çıkan tüm haberler, güvenilir kaynaklara sahip orijinal içeriktir.

Google güvenilir bir şirket, tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından güvenilen büyük bir arama motorudur. Google’ın yanlış bir haber bildirdiğini düşünün, bu bir metasearch engine felaketi olurdu!

Güvenilir içerik ürettiğinde ne mi olacak?

Güvenilirlik , Google yazar sıralaması ile paralel ilerler.

Diğer haber ve dergi sitelerinde daha saygın bir yazar olmak için güvenilir olmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Google, saygın yazarların ve köşe yazarlarının haberlerini diğer kaynaklardan kopyalamadıklarını bilir; bu nedenle XML site haritalarına direk dahil ederler.

Google News’de içerik üretmeye başlamak için orijinal haberlere ihtiyacınız var.

news

 

SEO hakkında yazmış olduğum makaleyi okumak için lütfen buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    malesef ne kadar hızlı haber yapsanız da ne kadar özgün yapsanız da.
    Google yaptığı değişiklikler ile sadece otoriter sitelere yaşam hakkı veriliyor. (google news için)

    sadece bu sebepten uzun yıllardır google news kayıtlı sitemi eldem çıkardım. kötü bir deneyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir