1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Piramit SEO Tekniği Nedir?

Piramit SEO Tekniği Nedir?

piramit-seo-teknigi-nedir

Başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için etkili bir tercih oluşturan piramit SEO tekniği farklı şekillerde uygulanan bir tekniktir. Temel olarak kullanıcıların web sayfanızda daha uzun süre geçirmesini sağlar ve tersten ya da düzden gelim gibi farklı teknikler oluşturmaktadır. 

Piramit seo tekniği daha fazla zaman geçiren ziyaretçiler elde edebilmek için aslında çok daha geniş çalışmalar yapılmasını da ifade eder. Bu teknikte iyi bir etkileşim elde edebilmek açısından piramidin tabanından başlayarak, çalışmaları yukarıya doğru ulaştırmanız gerekir. Bu bağlamda da çalışma dört aşamada gerçekleştirilir ve bu aşamalar

  • İçerik oluşturma
  • Anahtar kelimeler seçimi ve hedef kitle oluşturma
  • Link building
  • Sosyal medya etkileşimi oluşturma olarak görülmektedir. 

Piramit SEO Tekniği Yöntemleri Nelerdir?

Bir web sayfasında ziyaretçilerin hızlı bir şekilde uzaklaşması, özellikle istatistikler açısından kötü rakamlar ortaya çıkarır ve trafiğin rakiplere akmasına neden olur. Buna karşılık olarak piramit seo tekniği kullanılarak organik gelişim elde edilir ve ziyaretçi web sayfasında daha fazla kalarak trafiği arttırır. 

İki farklı yöntem ile uygulanan piramit seo tekniği tersten gelim veya düzden gelim olarak tercih edilebilir. Tersten gelim yönteminin kullanılması sırasında öncelikle bir ana anahtar kelime ve buna bağlı alt anahtar kelimeler tespit edilir. Tümevarım mantığına sahip olan bu yöntemde alt anahtar kelimeler ile içerikler üretildikten sonra ana anahtar kelime içeriği üretilir. Sonrasında alt içerikler ile ana içerik arasında link inşa edilir. 

Düzden gelim yönteminde ise tam tersi bir mantık bulunur ve önce ana anahtar kelime ile iyi bir içerik üretilir. Ardından alt anahtar kelimeler belirlenerek içerikler üretilir. Bu yöntemde link inşası çok zor bir aşama oluşturmaktadır. Çünkü site içi yönlendirmelerde zorlaşma ile karşılaşılabilir. Bu durumda ters bir etki sonucu, kullanıcı web sayfasında istediği bilgileri elde edemezse, fazla zaman geçirmeden uzaklaşabilir. 

Piramit SEO Tekniği Nasıl Uygulanır?

Piramit seo tekniği uygulaması için bahsedildiği şekilde 4 aşama yer alır ve ilk aşamayı içerik oluşturur. İçeriklerin bahsedilen şekilde seçilen yönteme göre hazırlanması ve bu sırada da bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. İçerik oluştururken, web sitesi ile uygun iyi bir kaliteye sahip olan, kategoriler ile alakalı isimleri oluşturan ve anlaşılır içerikler önemsenmelidir. 

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Site Hızı Ölçmek İçin Kullanılacak 6 Araç

Sonraki aşamada anahtar kelimelerin seçilmesi ve hedef kitlenin oluşturulması açısından da kullanıcıyı çeken bir anahtar kelime kullanımı ile birlikte doğru kelime seçimleri yapılmalıdır. Ayrıca iç bağlantılar oluşturmak için seçilecek anahtar kelimeler ile birlikte daha yüksek site trafiği amaçlanarak, hemen çıkma oranı düşürülerek, farklı içeriklere kolayca ulaşım oluşturan seçimler yapılmalıdır. 

Piramit seo tekniği için link building aşaması gerçekleştirilmesi açısından ise başka bir web sayfası üzerinden web sayfanıza verilen link çıkışları elde edilmesi gerekecektir. Alınan linklerin başka web sayfalarında onaylı bir hale gelmesi ve arama motorlarında yönlendirme oluşturması açısından siteniz içerisinde de ana anahtar kelime ile oluşturulan içerikte alt anahtar kelimelere ulaşan iç link building işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Son aşamada sosyal medya erişimi göz önünde bulundurulursa, içerikleri sosyal medyada paylaşarak site trafiğini artırabilirsiniz. Sosyal medya paylaşımları, piramit tekniği için kullanıcıların içerikler sayesinde sayfanıza çekmeye yaramaktadır. Bu bağlamda Twitter, Facebook, Google+, Pinterest ve Instagram sosyal medya platformları ile arama motorlarında ön plana çıkarabilirsiniz. ,

SEO teknikleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar Halil.com.tr’de!

Piramit SEO Ne Demektir?

Piramit, site ziyaretçilerinin site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini yapılmakta olan çalışmalardır.

Piramit SEO teknikleri Nelerdir?

Piramit SEO hem tersten hem dizden olmak üzere iki farklı yönteme sahiptir. Anahtar kelimelerin ve alt anahtar kelimelerin kullanımlarına dayanır.

SEO Teknikleri Ne Sağlar?

SEO teknikleri web sitelerine gelen ziyaretçilerin alakalı içeriklere yönlenmesini ve böylece hemen çıkma oranlarının azalmasını sağlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap