1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. SEO Hosting Gerekli Mi? Hakkında 10 Şey

SEO Hosting Gerekli Mi? Hakkında 10 Şey

seo-hosting-850x400

SEO Hosting Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

SEO kullanarak web sitenizi optimize etmek istiyorsanız, aşina olmanız gereken tüm terimleri sizler için derledik. Ne yazık ki, terimlere aşina olabilir iken, hepsinin nasıl mükemmel bir uyum içinde SEO hosting’i oluşturduğunu anlayamayabiliyoruz.  SEO oyununda yeni iseniz veya sadece yeni bilgi ve bakış açıları toplamak istiyorsanız, SEO hosting’in gerçekte nasıl çalıştığını anladığınızdan emin olun.

Site Sıralaması

SEO hosting arama motorlarında daha yüksek sıralama eğilimine bağlı olarak Web siteleri arasında bir dizi kurar. Web sitelerinin hepsi IP adresleri ile bağlantılıdır, ancak bu IP adresleri arama motorlarında karşılıksız olarak görünür. Bu, SEO uygulamalarını kullanarak etkileşime soktuğunuz web sitelerinin engellenmesi, diğer SEO taktikleri ile avantajınıza kullanılabileceği anlamına gelir.

C Sınıfını Anlama

IP adresi, web sitelerini SEO yoluyla bağlamanın anahtarıdır. Sitelerin hepsi bir IP adresindeki üçüncü sayı kümesi veya C sınıfı ile bağlantılıdır. Bu gruplama siteleri tamamen ayrı ayrı sunarken  barındırma sağlayan sunucu üzerinden de siteleri bağlar.

Arama motorları için optimize etme

SEO’nun önemli bir bileşeni olan bu bağlantıda daha fazla esneklik sağlar. Bu siteler arasında bağlantı kurmak, Google algoritmasındaki sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ancak algoritmaya tek başına bağlanmaktan daha fazla öğesi vardır. SEO ayrıca kodlama ve medya gibi önemli olan arka ofis web sitesi öğeleri üzerinde kontrol sağlar.

Site yedekleme

Her iyi web sitesi ana düzenli site yedekleri sağlamalıdır, ve bu SEO de için de geçerlidir. SEO uygulamaları ile koruyarak birbirine bağlı ve son derece sıralaması  yüksek web siteleri için rutin yedeklemeler daha da kritik önem taşımaktadır.

SEO Hosting

Artan Müşteri Desteği

SEO hosting, sadece tek bir web sitesi için bulacağınız barındırma türünün üzerinde bir seviyedir. SEO hosting daha standart barındırma seçenekleri üzerinde geliştirilmiş müşteri desteği olacak sonra nedenle duruyor. SEO barındırma için bir şirket seçerken, Müşteri Hizmetleri seçiminiz için en önemli kriterlerden biri olmalıdır.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  SEO Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

Kurulum süresi

SEO hosting seçtiğinizde, sitenizin kurulum yapmak için yavaş ve zor bir süreçten geçeceğini unutmayın. Standart bir uygulama paketi neredeyse anında çevrimiçi olsa da, SEO hosting karmaşık bir bağlantı kurulumunu içerir ve bu nedenle tamamen çevrimiçi hale getirmek için 24 saate kadar sürebilir. Geliştirme ve başlatma planlarınızdaki gecikme için buna göre plan yapın.

Web Sitesi Sınırları

SEO uygulamaları için düzenlediğinizde, siteler, e – posta adresleri ve alan adları için neredeyse sınırsız olanaklar kuruyorsunuz hemde hepsi tek bir bağlı paket altında. Bu, sadece ilk web sitenizin tasarım veya boyut üzerinde sınırlara sahip olmadığı anlamına gelmez (aldığınız pakete dayanarak), aynı hizmeti sınırsız imkanlara sahip tam bir ağ oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Döngü Web Siteleri

Sadece SEO amacı dışında bağlı web siteleri için kullanılabilir birçok iş modeli vardır. SEO hosting, tek bir varlıkta bulunan çeşitli iş dallarınızı bir arada tutmanıza ve aynı zamanda hem bağlama hem de iş modeliniz veya pazarlama web siteniz aracılığıyla trafiği yönlendirmek için kasıtlı olarak döngüler oluşturmanıza olanak tanır.

İletişim Bilgileri

Oluşturduğunuz her web sitesi gizli bir ağ üzerinden bağlanır, ancak Google yine de her Web sitesini görebilir. Her sitede aynı iletişim bilgilerini koyacaksanız, SEO  yoluyla web sitelerinin bir çoğuna sahip olmak size çok iyi sonuçlar getirmez. Her web sitesine koyduğunuz iletişim bilgilerini göz önünde bulundurun. Örneğin, bilgilerinizi bir ağ üzerinden çoğaltmak yerine, her siteye adanmış telefon numaralarını kullanın.

Gri şapka, siyah şapka ve beyaz şapka

SEO’nun kesin bir bilimden daha fazla bir oyun olduğu kolayca tartışılabilir. Google ve diğer arama motorları algoritmalar oluşturur. Web sitesi sahipleri ve yöneticileri, sıralamalarını iyileştirmek için bulabilecekleri her avantajı kullanarak algoritmada nasıl çalışacaklarını anlamaya çalışırlar. Birçoğu için, SEO hosting sadece nihai hedefe doğru gerekli bir adımdır.

Diğer makalelerimi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap