1. Ana Sayfa
 2. SEO
 3. En İyi 3 SEO Sıra Bulucu

En İyi 3 SEO Sıra Bulucu

en iyi üç sıra bulucu

Diyelim ki gelişmekte olan şirketiniz için bir web sitesi kurdunuz. Tasarım, yazılım ve içerik açısından düzenlediniz. Satış yaptığınız ürünleri de birer birer açıklamalarıyla listelediniz. Her şey yerinde gözüküyor. Peki, web sitenizin gelişip gelişmediğini, rakiplerine karşı hangi pozisyonda olduğunu veya Google’da hangi sırada olduğunu nasıl ölçebilirsiniz? Bu yazımızda size en iyi 3 sıra bulucu aracı özellikleriyle birlikte tanıtacağız. Hadi başlayalım!

Dopinger Sıra Bulucu

Google aramalarında hangi sırada olduğunuzu bilmek ve takip etmek SEO performansınızı etkileyecek olan en büyük faktörlerden biridir. Bu nedenle, SEO stratejinizi belirleyebilmede bir araç kullanmak web sitenizi üst sıralara taşıyabilmek için yapabileceğiniz en etkili adım olabilir. Dopinger Sıra Bulucu aracı web sitenizi analiz etmek, sitenizin aramalarda hangi sırada olduğunu tespit etmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Dopinger aracını kullanarak tasarladığınız SEO stratejinizle rakiplerinize karşı bir adım önde olabilirsiniz. Yüksek hacimli anahtar kelimelerden haberdar olarak web sitenizi Google arama sonuçlarında üst sıralara taşıyabilirsiniz. Dopinger Sıra Bulucu ile başka neler yapabileceğinize bakalım.

 • Dopinger ile arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. Ayrıca sayfanızda yer alan anahtar kelimelerin Google aramalarında Top 0-100 arasında değişiklik gösterip göstermediğini de analiz edebilirsiniz.
 • Sitenizde bulunan anahtar kelimelerin dağılımını, hangi sayfadaki hangi anahtar kelimelerin indeks alıp almadığını görebilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda web siteniz üzerinde daha doğru bir SEO çalışması yürütebilirsiniz.
 • Renklendirilmiş grafiklerle sitenizdeki veya sitenizde bulunan belirli bir sayfadaki anahtar kelimelerin günlük, aylık veya yıllık bazda gösterdiği gelişmeyi görebilirsiniz.
 • Sitenizdeki en iyi sayfaları görüntüleyip Google aramalarında Top 0-100 arası hangi konumlarda yer aldıklarını ölçebilirsiniz.
 • Rakiplerinizle paylaşılan anahtar kelimeleri analiz edip, çıkan rapora göre SEO çalışmanızı geliştirebilirsiniz.

Dopinger Sıra Bulucu tamamen ücretsizdir böylelikle her bütçeden girişimcinin ulaşabileceği bir hizmet sunmakta. Ayrıca, Dopinger Sıra Bulucu’yu kullanmak çok basit. Web sitenizin linkini arama çubuğuna yapıştırın ve etkili SEO çalışmalarınızla rakiplerinizden hep önde olun!

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Ahrefs

Ahrefs Rank Tracker (Site Sıra Bulucu) SEO ilerlemenizi ölçebileceğiniz çok yönlü bir araç. Avantajlarına göz atalım.

 • Ahrefs Rank Tracker ile ülke bazlı olarak Google aramalarındaki sıranızı takip edebilirsiniz.
 • Masaüstü ve mobil versiyonlarıyla rahatça sitenizdeki anahtar kelime dağılımını görebilirsiniz.
 • Arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP) görünürlüğünüzü, konumunuzu ve sayfanızdaki butonların sıralamasını inceleyebilirsiniz.
 • Kendi web sitenizle rakiplerinizinkini karşılaştırarak bir SEO raporu oluşturabilirsiniz. Ek olarak, bu raporları haftalık güncellemeler halinde e-postanıza yönlendirebilirsiniz.

Ahrefs biraz karmaşık gözükse de uzun süreli kullanımda web siteniz üzerinde kapsamlı bir çalışma yapabileceğiniz bir araç.

SEMrush

SEMrush Position Tracking ile Google’daki sıralamanızı kolaylıkla öğrenebilir ve SEO stratejinizi ilerletebilirsiniz. Web sitenizde yer alan anahtar kelimelerinizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) sizi hangi sıraya çıkardığını periyodik halde inceleyebilirsiniz. Rakip analizi yapıp, anahtar kelimelerinizi optimize edip web sitenizi daha aktif bir hale getirebilirsiniz.

Hızlıca SEO Sıra Bulucu

Sonuç olarak, Google arama motorundaki aramalarda ilk sayfada ve ilk sırada yer almak her şirketin hayali. Bu hayale ulaşmada web sitenizi optimize etmek hayli önemli. Dopinger, Ahrefs veya SEMrush araçlarından yararlanarak daha fazla müşteriye ulaşarak, rakiplerinizi eleyebilirsiniz.

Sıra Bulucu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıra Bulucu araçlar ne işe yarar?

Web sitenizi doğru bir şekilde optimize etmek için ihtiyacınız vardır. Böylelikle daha fazla trafik çekerek, daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Başlangıç için hangi Google sıra bulucu aracı kullanmalıyım?

Dopinger Sıra Bulucu basit ara yüzüyle kullanıcılarına kolay bir analiz imkânı sunar. Ücretsiz ve Türkçe olmasıyla web siteniz hakkında daha doğru bir bilgiye ulaşmanızı sağlar.

Rakiplerimi nasıl analiz edebilirim?

Sıra bulucu araçlar sağladığı rakip analizi servisiyle rakiplerinizin hangi anahtar kelimelerde sizden daha önde olduğunu ve hangi stratejileri kullandıklarını size sunar. Böylelikle web sitenizi daha etkili bir şekilde optimize edip, arama sonuçlarında öne çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap