1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. SIRALAMANIZI YÜKSELTECEK ANAHTAR KELİME ARACI 8TAG

SIRALAMANIZI YÜKSELTECEK ANAHTAR KELİME ARACI 8TAG

8tag

8tag, Google sıra bulucu kullanıcı dostu ara yüzü ile web siteleri için yapılan SEO çalışmalarının sonucunu görmeye yardımcı oluyor. Kelime bulucu olarak görev yapan sistem algoritması hem bilgisayarlar hem de mobil bir şekilde çalışabilir. Dolayısıyla istediğiniz her yerde ve her saatte web sitelerinizin sıralaması hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz.

Anahtar Kelime Takibi

8tag, gün içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere, otomatik olarak, anahtar kelime sıralaması yapar. SEO çalışmalarında uzman olmayan kişiler, bu anahtar kelimelerin sıralamasını göz önüne alarak içeriklerini oluşturabilirler. Otomatik olarak gerçekleştirilen anahtar kelime takibiyle dışarıdan ayrı bir işlem yapmaya gerek duyulmaz. Bu sebeple de tüm anahtar kelimeler kontrol altında tutulur.

Ani Düşüş / Yükseliş Yaşayan Kelimeler

8tag, profiline giriş yaptıktan sonra ani düşüş ve yükseliş yaşayan tüm kelimeler panelde görülebilir. Bu sebeple de 8tag kullanıcıları ilgi alanlarında bulunan sözcüklerin değimlerinden anlık olarak haberdar olma şansına sahiptir. Düşüş ve yükseliş yaşayan kelimelerin takip edilmesi siteye uygun içerik oluşturma konusunda oldukça önemli bir rol üstlenir. Yükselişe geçen kelimelere daha fazla yer vererek, ziyaretçi portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

Anahtar Kelime Önerme

Doğru anahtar kelime kullanımı marka tanınırlığını artırmanın yanı sıra, web sitesinin de arama motorlarındaki görünürlüğünü artırır. Bu bağlamda bazı kişilerin anahtar kelime artırma konusunda sıkıntılar yaşadığı görülmektedir. Oysa 8tag akıllı anahtar kelime önerme özelliği sayesinde alternatif sözcükler listeler. Bu özellik, doğru anahtar kelime seçip seçemediği konusunda şüpheye düşenler için de oldukça kullanışlıdır.

Başarı Puanı Ölçümleme

Web siteleri için yapılan SEO çalışmalarının geri dönüşünü hakkında bilgi alınabilecek pek bir yol yoktur. Bu sebeple de 8tag başarı puanı ölçümleme eşsiz bir özelliktir. Bu ölçümleme sırasında anahtar kelimelerin düşüş ve yükselişlerinin yanı sıra site bazlı başarı puanları da sergilenir. Site başarı puanları, anahtar kelime kullanımı ve SEO çalışmalarının sonuçlarının nasıl olduğunu görmeye yardımcı olur.

Rakip Analizi ve Rakip Önerme

Aynı sektör için hizmete devam eden pek çok web sitesi ile karşılaşılıyor. 8tag kullanarak rakip sitelerinizi öğrenebilir ya da rakip olduğunu düşündüğünüz site ile karşılaştırmalar yapabilirsiniz.  8tag rakip analizi, site değerlerini ve anahtar kelimelerin sıralamasını göstermektedir. Bu sıralamaları dikkate alarak rekabet ortamında sizi öne çıkaracak yeni fikirler geliştirmeniz mümkün.

Manuel Anahtar Kelime Sorgulama

8tag kullanıcıları manuel anahtar kelime sorgulama imkanına sahiptir. Bu sorgulama esnasında belirlediğiniz siteyi otomatik takibe almanız gerekmez. Buna göre, belirlediğiniz sitenin yine belirlediğiniz anahtar kelime bazında kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda ilk 100’e giren tüm site adresleri de paylaşılır.

Anlık Bildirim Sistemi

8tag, anlık bildirim sistemi Telegram üzerinden hizmet verir. Bu sebeple de sitelerinize ait günlük değişim raporları otomatik olarak tarafınıza iletilir. Anlık bildirim sistemini sayesinde sürekli profilinizi açmanız ve panel yenilemesi yapmanız gerekmez. Bu sebeple de; anahtar kelime yükseliş ve düşüşü gibi ani değişikleri paneliniz kapalı olsa bile gözden kaçırmazsınız.

8TAG Önerileri ile Çalışma Yapılan Sitenin 1 Aylık Durumu

(Çalışma anahtar kelimeye özel içerik sayfası olmayan kelimelerde ve ilk 100’de
olmayan kelimelerde 500 kelimelik bilgi odaklı içerikler hazırlanarak elde edilmiştir.)

8tag

Diğer makalelerimizi okumak için lütfen buraya tıklayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap