1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Ücretsiz En iyi WordPress Temaları

Ücretsiz En iyi WordPress Temaları

best-free-wordpress-themes

WordPress tema dünyasında genellikle ücretsiz temaların riskli olduğu yorumlarını  duyarsınız, çünkü onlar ya desteklenmezler veya bazen amatör geliştiriciler tarafından tasarlanırlar. Bazı açılardan bu doğrudur, bu nedenle ücretsiz WordPress temanızın iyi bir desteğe sahip kaliteli bir tasarım olmasını sağlamak sizin için çok önemlidir. Sonuçta, premium bir tema ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olacak  sürekli bir destek ekibine sahiptir.

Ancak, bazı ücretsiz WordPress temaları harika görünüşe sahip, bazıları sadece harika görünmekle kalmaz, aynı zamanda ödemeniz gereken temalardan bazılarından daha iyi işlevsellik sağlar.  Ücretsiz temalar, hobiler, blogcular ve sadece düşüncelerinin çevrimiçi bir dergisini yapmak isteyen insanlar için idealdir, ancak aynı zamanda diğer çabalar için biraz para kazanmak isteyen meşru işletmeler için harikalar yaratırlar. Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, piyasadaki en iyi ücretsiz WordPress temaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Yazı İçi Başlıklar

Airi

Airi, okuyucuların içeriğe odaklanmasını kolaylaştıran bol miktarda beyaz alan ve temiz tipografi ile güzel, ferah bir tasarıma sahip yeni bir WordPress temasıdır. Başlık alanında, iş sloganınızı veya misyonunuzu paylaşmak için mükemmel bir tam genişlikte banner resmi bulunur ve ziyaretçilerin sizinle iletişim kurmasını veya bir sorgulama formu doldurmasını isteyen bir harekete geçirici mesaj bulunur. Daha sonra, kısa bir şirket geçmişini ve geçmiş müşterilerinizden ve müşterilerinizden hizmetlerinizin yanı sıra hizmetlerinizi sunabileceğiniz bir alanı paylaşmanıza olanak tanıyan kısa bir bölüm olduğunu göreceksiniz.

Airi teması, serbest çalışanlar, ajanslar, girişimler ve küçük işletmeler için mükemmeldir, ancak Airi’yi bir iş WordPress temasından daha fazlası yapan bir özellik vardır. Airi, tam Elementor entegrasyonu ile birlikte gelir, bu da bu temayı her tür web sitesi için kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir. Elementor’un sürükle ve bırak arayüzü sayesinde, sayfalarınıza ve yayınlarınıza kolayca her tür mizanpaj oluşturmak için öğeler ekleyebilirsiniz. Dahası, Airi de WooCommerce ile entegre olur, böylece sitenizde dijital ve fiziksel ürünler satmaya başlayabilirsiniz. Üstelik Airi, Live Customizer ile birlikte gelir, böylece renkleri, yazı tiplerini, arka planları ve daha fazlasını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu tema da duyarlı ve çeviriye hazır.

Sydney

Sydney teması, güçlü bir çevrimiçi varlık sunmak isteyen şirketler ve serbest çalışanlar için tasarlanmıştır. Özelleştirme seçenekleri, Google Yazı Tipleri, logo yüklemeleri ve daha fazlası için seçeneklerle oldukça geniştir. Tam ekran kaydırıcısı, büyük görüntüleri veya tanıtım banner’larını göstermek isteyenler için iyi çalışır, tam renk kontrolü ise en üst düzey markalaşma ortamını sunar. Yapışkan gezinme, kullanıcıların sitenizde gezinmesine yardımcı olur ve ön sayfa blokları, profesyonel olarak temiz bir arayüz tasarlamak için bir sürükle ve bırak arayüzü olarak işlev görür.

Tema, siteyi mobil cihazlarda görüntülemek isteyenler için duyarlı ve tipografinizi değiştirmek için 600’den fazla Google Yazı Tipi ile birlikte mevcut. Sydney, dilinizi konuşmayanlara ulaşmak için tamamen çeviri yapmaya hazırdır ve paralaks arka planı sitenize yaratıcı bir görünüm kazandırır. Statik bir resim veya kaydırıcı arasında seçim yapabilir ve müşterileri Facebook ve Twitter sayfalarınıza göndermek için sosyal simgeler uygulayabilirsiniz.

Neve

Favori sayfa oluşturucunuzla da çalışan modern ve hızlı bir tema arıyorsanız, Neve temasından başka bir yere bakmayın. Bu tema yalnızca Site Origin, Divi, Elementor ve Brizzy gibi sayfa oluşturucu eklentileriyle uyumlu değildir, aynı zamanda Gutenberg ile de uyumludur. Tasarım söz konusu olduğunda, tema içeriğinizi öne çıkaran temiz bir tasarıma sahiptir, bu nedenle dönüşüm oranlarını artırmak isteyen küçük işletmeler, serbest çalışanlar ve ajanslar için mükemmeldir. Rengi, yazı tiplerini ve diğer görsel stilleri özelleştirebilir ve kaydırıcıları, resimleri, videoları ve daha fazlasını içeren çeşitli arka plan olasılıkları arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google Benim İşletmeme ( Mybusiness ) Nasıl Kayıt Olunur?

Neve teması ayrıca mega menüler sunar, böylece gezintinizi kolayca düzenleyebilir ve ziyaretçilerinizi ezmeden istediğiniz kadar sayfa ekleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, tema hızlı yüklenmek üzere optimize edildi ve tamamen duyarlı. Demo içeriği tek bir tıklamayla yükleyebilir ve kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız olursa yardım belgelerine, forum ve video eğiticilerine başvurabilirsiniz. Neve temasını diğer ücretsiz temalardan öne çıkaran şey, destek belgelerinin üstünde yazarlardan da destek alabilmenizdir. Her şey düşünüldüğünde, Neve teması, arama motorları için de optimize edilmiş hızlı, temiz, kullanımı kolay bir tema istiyorsanız kesinlikle kontrol etmeye değer.

Zakra

Zakra teması, birden fazla endüstri için kullanılabilen şık, modern ve duyarlı bir temadır. Tema, işten e-ticaret demolarına kadar çeşitli demolarla birlikte geliyor. Zakra’yı kişisel veya kurumsal bir blog oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Tema çok esnektir ve ziyaretçilerinizi en önemli sayfanıza yönlendiren bir harekete geçirici mesajla birlikte arka plan resmi ekleyebileceğiniz muhteşem bir başlık alanı içerir.

Ayrıca, işletmenizin sunduğu özelliklere sahip olmanın yanı sıra ekip üyelerini, referansları, müşteri logolarını ve şık sayaçları sergileme yeteneğine de yer vardır. Zakra teması, Elementor sayfa oluşturucu eklentisi ve yeni WordPress editörü Gutenberg desteği ile birlikte geliyor. Bunun da ötesinde, GDPR’ye hazırdır ve kolayca özelleştirilebilir. Özel bir marka rengi ayarlayabilir ve birkaç farklı başlık stili arasından seçim yapabilirsiniz. Diğer özelleştirme seçenekleri arasında 7 widget alanı, genel düzen seçenekleri ve birçok tipografi seçeneği bulunur.

Zakra teması, arama motorlarında daha iyi sıralamanıza yardımcı olur, hızlı yüklenir ve  SEO için optimize edilmiştir, böylece tasarımı hızlandırabilir ve süreci ayarlayabilirsiniz.

Hestia

Ücretsiz temalara bakarken, premium bir çözümden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri bulmanıza yardımcı olur. Hestia  oldukça etkileyici bir temadır,sadeliğiyle ve rahat kullanımıyla öne çıkar. Hestia’yı indirmek ve WordPress sitenizde başlatmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Baştan itibaren, tema hızlı kurulumlarla ve güzel kullanıcı etkileşimleri için basit, malzeme tasarımına sahiptir. Duyarlı düzen, tüm mobil cihazlarda harika görünüyor ve çok amaçlı işlevler, her türlü işletmenin bundan yararlanabilmesini sağlıyor. Temayı, tanıtımlarınız için güzel bir kaydırıcı alanı sağladığı ve işletmenizin ne hakkında olduğunu açıkladığı için yeni başlayanlara ve küçük işletmelere tavsiye ederim.

Hestia WordPress temasıyla devam etmenizin ana nedeni WooCommerce entegrasyonudur. Bu, galerilere odaklanarak zarif ve ilgi çekici ürün listelerini getirir. Sürükle ve bırak içerik oluşturucu, tüm deneyim düzeylerindeki geliştiriciler için tasarlanmıştır. Açıkçası yeni başlayanlar kodla çalışmak istemiyorlar ve gelişmiş tasarımcılar süreçlerini hızlandırmak istiyorlar. Bazı çeviri araçlarıda temaya dahildir ve sitenizi kendi resimlerinizle markalamak için özel arka plan ayarları alırsınız. Tek tıklamayla kurulum sağlayabilirsiniz, insanları sitenizdeki diğer yüzlerce içeriğe göndermek için harika araçlarla  hizmet ediyorlar. Genel olarak, Hestia teması büyük bir potansiyele sahiptir, bu yüzden tavsiyelerimiz arasındadır.

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap