1. Ana Sayfa
  2. Nedir
  3. Vpn Nedir?

Vpn Nedir?

vpn-nedir

VPN Nedir?

Erişim engelleri özellikle ülkemizde sıklıkla yaşanılmaktadır. Bu engellerin ortadan kalkması için vpn ayaları değiştirilmektedir. VPN virtual private network baş harflerinden meydana gelmektedir. Türkçe anlamı ise sanal özel ağdır. Uzaktan bağlantı sağlamaktadır. Girilmesi yasak olan ve girilemeyen sitelere giriş sağlayan bu özel ağ, çok sayıda insan tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Secureline vpn nedir?

İnternet içerisinde güvenli bir şekilde gezinmeye sağlayan ağa Avast securilene VPN denilmektedir. Sanal tehditlere karşı koruma altına alan bu sistem internette en güvenli şekilde nasıl gezilir sorusunun cevabıdır.

Vpn bağlantısı nedir?

Ülkemizde her internet sitesine özgürce giriş sağlanamamaktadır. Sosyal medya platformları dahil olmak üzere zaman zaman eğişim engelleri görünmektedir. Sosyal medya üzerinden ekmek parası kazanan kişilerin sürekli sosyal medyada olması gerektiği düşünüldüğünde VPN ayarları çok önemli bir görevde yer almaktadır.

Vpn nedir, ne işe yarar?

Vpn erişim engeli bulunan sitelere girmeyi sağlamaktadır. Uzaktan bağlantı yapılarak olmadığınız bir yere sanal olarak VPN ile bağlanabilirsiniz. Daha hızlı bir şekilde internet üzerinden gezebilmek için Turbo VPN kullanabilirsiniz. Ücretsiz olan VPN’ler yalnızca bilgisayar için geçerli değil. Mobil cihazlarınızda, İphone ya da android cihazlarda da VPN kullanmak mümkündür. Bir diğer VPN çeşidi de Ssl VPN’Dir. İş hayatlarında bu VPN kullanılmaktadır. İş yerindeki bilgisayar ağına evden ya da farklı bir ofisten bağlanabilmek için SSL VPN kullanılmaktadır.

Vpn nasıl kurulur?

VPN hangi cihaza kurulacak olursa olsun öncelikle indirmek gerekmektedir. Daha sonra indirmiş olduğunuz VPN uygulamasını açın. Kayıt olmak için mail adresiniz olması yeterlidir. Kayıt olduktan sonra oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açtıktan hemen sonra VPN kurulum işlemleri başlamaktadır. Yükle ya da İngilizce olarak Install şeklinde karşınıza çıkabilir. Yüklerken cihazınız izin isteyebilir, gerekli izinleri vermeniz gerekmektedir. VPN kurmak bu kadar basittir. Iphone ya da Android cihazlar için aynı sistem kurulum sağlanmaktadır. Öncelikle indirmek, üye olmak ve daha sonra kurmak gerekmektedir. VPN kurmak için üst seviye bilgisayar yada telefon kullanıcı olmaya gerek yoktur. Herkes basit bir şekilde VPN kurabilmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  13:13 Saatinin Anlamı Nedir?
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap