1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Web Sitelerinde Hangi Sayfalar Noindex Yapılmalı?

Web Sitelerinde Hangi Sayfalar Noindex Yapılmalı?

noindex-yapma

Müşteri Sorusu;

Sitenin otoritesini olumsuz etkilememesi için gizlilik sözleşmesi, iletişim sayfası, hakkımızda sayfası, künye, yazı gönderme formu gibi sayfaların footer’de bulunan bağlantılarına rel=”nofollow” değeri vermem gerektiğini öğrendim ancak işin aslı astarı nedir bilene sormak istedim ve bu konuyu açmaya karar verdim. Acaba bu konuda ne yapmam gerekiyor? Sitem WordPress olduğu için nofollow için noopener vermem mi gerekiyor?

Bu şekilde bir soru tarafımıza yöneltilmişti bizde cevabını bu blog yazımız ile herkese duyurmak istiyoruz. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki cevabı detayı olarak okuyunuz..

Noindex Nerelerde Yapılmalı?

Kendi siteniz içinde dönen linklerde, bir değer girseniz de işlevi olmaz.
Site sizin, neye referans olup neye olmayacaksınız? 
Değersiz gördüğünüz sayfalarınız var ise, index’e kapatmanız yeterli.

Benim önerim; gizlilik sözleşmesi, üye giriş login alanı ve varsa sepet gibi alanların index’e kapatılması.
Hakkımızda, İletişim gibi sayfalar önemli sayfalar. Kim değersiz bilgisi verdiyse, yanlış bilgi vermiş.
Kombi işi yaptığınızı varsayalım, kullanıcı “XYZ Kombi Telefon Numarası” ya da “XYZ Kombi İletişim” yazdığı zaman iletişim sayfanızın çıkması, kullanıcıyı doğru yönlendirmek demektir.
Düşük kaliteli blog yazılarınız var ise, orada kullanabilirsiniz. Orada da önerim, düşük kalitedeki birkaç yazınızı birleştirip tek kaliteli içerik çıkartmanız olabilir.

halil.com.tr bu tarz soru cevaplar gelmeye devam edecektir. Lütfen kafanıza takılan tüm sorularınızı yorum olarak bizlere iletiniz.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google Yeni İçeriklerinizi İndexlemiyor Mu? [ Çözüldü ]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap