1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Web Siteniz İçin Ücretsiz Trafik Kaynakları!

Web Siteniz İçin Ücretsiz Trafik Kaynakları!

website-traffic-concept_f1sXhcBO

Yeni Web Siteniz İçin Ücretsiz Trafik Kaynakları!

Web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza daha fazla trafik çekmeniz gerekiyorsa ve ücretli kaynaklar için ayıracak bir bütçeniz yoksa, endişelenmenize gerek yok. İşte kullanabileceğiniz bazı ücretsiz trafik kaynakları için bir liste.

18 ücretsiz trafik kaynağı

Ücretli bir trafik kaynağını karşılayamayan yeni şirketler veya küçük şirketler, markalarını tanıtmak için ücretsiz kaynaklara yönelirler. Eh, ücretsiz trafik kaynakları para açısından size hiçbir şey mal olmayacak olsa da, gerekli etkileri yaratmak zorunda.

Kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz trafik kaynağı vardır. Ancak, herkes onlara erişebildiğinden dolayı, onları farklı şekilde sunmaya çalışırlar.

Bugün, Web sitenizde daha fazla trafik ulaşmak için en iyi ücretsiz trafik kaynaklarının 18 tanesini inceleyeceğiz.

Makalenin sonunda, hangi kaynağın sizin için en iyisi olduğunu bulabilirsiniz.

1. Arama motorları (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonunun muhtemelen en iyi yanı sizi sıralamada yükseltmesidir. Buda ücretsiz trafiğin en büyük kaynağıdır.

Büyük ve rekabetçi bir anahtar kelime için sıralamada olmak web sitenizde veya blogunuzda önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Ancak, üst sıralarda olmak için çok çalışmak zorundasınız. Arama motoru sürecinin tüm gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olmanız gerekir.

İçeriğiniz, çeşitli arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer alması için benzersiz ve yüksek kalitede olmalıdır.

2. E-Posta Pazarlama

E-posta pazarlama genellikle hedef kitlenin bir listesine e-posta gönderme sürecidir.  Bu sitenize ziyaretçi almanın en etkili yollarından biridir.

Trafiğe ihtiyacınız olduğunda, sadece bir e-posta yazın ve hedeflenen müşteriler listenize iletin.

3. Sosyal Medya

Bu çağda sosyal medya platformları hayatımızın her yerindedir. Sosyal medya hesabınız sitenize mükemmel bir ücretsiz trafik kaynağı sağlayabilir.

Önemli sayıda insan her gün sosyal medyada saatlerini harcıyor. Bu nedenle, blogunuz için ücretsiz trafik kaynağı gerekiyorsa, bu başlamak için mükemmel bir yerdir.

 

Ücretsiz Trafik Kaynakları

4. Youtube

YouTube, web siteniz veya e-ticaret mağazanız için harika ve ücretsiz bir trafik kaynağıdır . Bu internet dünyasında çok uğrak web sitelerinden biridir, ve internet pazarlamacıları yaygın olarak kullanırlar.

Eğer bir blogger iseniz, YouTube web siteniz için ücretsiz trafik hakkında mükemmel bir kaynak olabilir.

YouTube anlık trafik kaynağı olmasa da, her şeyi ücretsiz olarak pazarlayabileceğiniz harika bir platformdur. Dahası, insanlar pazarlamacılar ve web sitesi sahipleri için daha fazla fırsat açan akıllı telefonlarını kullanarak Youtube’daki içeriği görüntüleyebilirler.

Çevrimiçi video izlemenin büyüdüğü oranını göz önüne aldığınızda, video içeriğinin hazırlanmasında gereken güçlükten daha ağır basar. Bu nedenle, çevrimiçi video marka pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  SEO Ne Demek?

5. Reddit gönder

Reddit üzerinde gönderme henüz blogunuz için ücretsiz trafik almak için başka bir yoldur. Reddit, iyi kullanıldığında büyük miktarda ücretsiz web sitesi trafiği sağlayabilir. Platform, işlerini büyütmelerini sağlamak için çeşitli bilgi parçalarını arayan ve paylaşan geniş bir topluluktan oluşmaktadır.

6. Quora üzerinde gönderme

Reddit’e benzer şekilde, Quora da insanların çeşitli konularda bilgi paylaştığı ve aradığı bir soru-cevap platformudur. Platformdaki herkesin başkalarına değer sunmaya katkıda bulunduğu bir topluluktur.

Örneğin, Google’da bir soru yazdığınızda, Quora yayınlarının ilk sayfada görünme olasılığı yüksektir. Topluluğa katılın ve web sitenizin trafiğini artırmak için bu büyük topluluktan yararlanın.

7. Forum Pazarlama kullanımı

Çoğu insan şimdi YouTube ve Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinde zaman harcıyor olsa da, forumlar hala trafik için etkili bir yöntemdir. Forum pazarlama, markanızı bir şekilde sunduğunuz şeyle ilgili forumlarda pazarladığınız süreçtir.

Örneğin, kamp malzemeleri satıyorsanız, açık hava etkinliklerine odaklanmış topluluklar aramalısınız.

Gönderinizin sonunda, ilgilendiğiniz kişilerin içeriğinizi takip etmek için tıklayabileceği bir bağlantı bırakmanıza izin verilir.

8. Sosyal Yer İmi

Sosyal yer imi, içeriğinizi sosyal yer imi sitelerinde paylaştığınız yerdir. Digg dahil çeşitli tür siteler vardır. Örneğin pinterest, slashdot.

Bu yöntem, içeriğinizi paylaşmak ve backlinks binası aracılığıyla sitenize trafik çekmek için mükemmel bir yol olabilir.

9. E-kitap 

E-kitap sadece akıl ve zaman gerektiren bir şeydir. Eğer iyi ve değerli içerikler üretebiliyorsanız, o zaman e-kitap blogunuza trafik getirmek için akıllı bir yoldur. Bir e-kitap yazma size hiçbir şey mal olmaz, ama doğru yapılırsa, bu web sitenizin ihtiyaçlarına uzun vadeli bir çözüm olabilir.

10. Yönlendirme Yapılan Siteler

Bu yöntem iyi bir ücretsiz trafik kaynağı sunar, ancak oraya ulaşmak için çok iş yapmanız gerekir. İnsanların web sitenize trafik sağlamaları için içeriğinizin çok değerli ve yüksek kalitede olması gerekir.  Buna ek olarak, insanların sizin sitenize girmesi için, onları ikna etmek ve diğer web siteleri ile bir sürü ağ yapmış olmanız gerekmektedir.

İnsanların kendi bloglarında sizden bahsetmesini istiyorsanız, içeriğinizin kaliteli olması gerektiğinden emin olun.

Ücretsiz trafik kaynaklarının etkili olduğunu düşünüyor musunuz? Lütfen iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek yorumlarınızı bizimle paylaşın

Diğer makalelerimi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap