1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. Wix SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Wix SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

wix-seo-nasil-yapilir

Son yıllarda ücretsiz bir site tasarımına sahip olarak web sayfası kurulumu gerçekleştirmek isteyen birçok kişi Wix sisteminden yararlanmaktadır. Sistem sayesinde elde edilen web sayfalarında ücretsiz bir kullanım bulunsa da yine de SEO çalışması yapılması ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. Bu konuda birçok kişi SEO çalışmaları gerçekleştirmek açısından wix SEO işlemlerinin gayet kötü bir yapıda olduğunu iddia etmektedir. Fakat yine son yıllarda sağlanan gelişmeler ile bu durumda daha pozitif sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır. 

Wix sistemi, ücretsiz web sayfa kurulumu için birçok kişiye imkan sağlarken, 2020 yılı ile birlikte SEO yetenekleri açısından da önemli bir gelişme sağlamıştır. Sistemde karşılaşılan birçok sorun ile ilgili yeni ayarlamalar ve yeni araçlar sunulduğu içinde wix seo çalışmalarında yeni fırsatlar ortaya çıkmıştır. 

Wix SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Farklı içerikler kullanılması, anahtar kelime seçimleri gerçekleştirilmesi, Google güncelleme stratejileri ve bağlantılar kullanılması gibi birçok farklı nokta ile birlikte SEO çalışmaları gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu konuda özellikle daha üst sıralarda bir site elde edebilmek için Wix’de SEO Wiz kullanımı sağlanabilir. Çünkü uygulama kişiselleştirilmiş bir hale gelmesi ile birlikte pratik bir kullanım yapısı sağlamaktadır. İyi bir planlama yapılarak bu uygulama sayesinde Google listeleme işlemleri, SEO optimizasyonu ve SEO geliştirme süreçlerinde süreklilik elde edilebilir. 

Wix‘te SEO süreçlerinin gerçekleştirilmesi açısından uygulama üzerinde belirli kademelerde işlemler sağlamanız gerekmektedir. Bu kademeler şu şekilde listelenebilir. 

  • Nitelikli bir internet sitesi elde edilebilmesi açısından Wix’de SEO işlemlerinde öncelikle ana sayfa başlığı güncellenir. Sıralı bir şekilde öncelikle “my site” girişi yapılır sonra SEO kısmına geçiş yapılarak, “got found on Google” kısmında “editör” bölümüne gidilir. Bu noktada Wix tarafından önerilen başlıklar bulunabileceği gibi kendi ana başlığınızı da oluşturabilir ve SEO açıklamasını değiştirerek kelime ve şirket isminizi geçirebilirsiniz. Son aşamada ana sayfa metninde optimizasyon sağlanmalıdır. 
  • SEO çalışmalarında ki önemli noktalardan biri olarak web sayfanızın mobil uyumlu hale getirilmesi de gerekecektir. Araç içerisinde “sayfa düzeni iyileştirici” kullanımı vasıtasıyla optimize edilen sayfa; boyut, görünüm ve diğer açılardan mobil uyumlu bir hale gelir. 
  • Wix seo wiz kurulumu tamamlandıktan sonra site Google dizinine eklenir ve Google bağlantısı kurulduktan sonrasında da site URL bilgisi ile birlikte Google listesine giriş işlemi gerçekleştirir. 
  • Ana sayfa adresi Google dizinine girdikten sonra site içerisindeki tüm URL adresleri de teker teker Google üzerinde yer almalıdır. Bu konuda “Kanonik URL” bölümüne giriş gerçekleştirildikten sonra sayfanın tüm sürümleri Google üzerinde algılanır ve daha iyi bir etki elde edilebilir. 
  • Son işlem açısından da SEO çalışmanızı daha güçlü bir hale getirmek için “301 yönlendirmeleri” sayfasını kullanarak eski sayfalara ait bağlantıları sağlayabilir ve yeni sayfalardaki yönlendirmeleri gerçekleştirebilirsiniz. Yani trafik kayıplarının önüne geçerek, Google aramalarında ki sıkıntıları ortadan kaldırabilirsiniz. 
Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google AMP Nedir? Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır?

SEO teknikleri hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar Halil.com.tr’de!

Sıkça Sorulan Sorular

Wix SEO Nedir?

Wix SEO, Wix içerik yönetim sistemine sahip siteler adına yapılmakta olan arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır.

Wix SEO Nasıl Yapılır?

Wix seo çalışmalarını yapmak için özel eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentiler SEO konusunda büyük avantajlar sağlar ve çalışmaları yön verebilmektedir.

SEO Olmadan Sıralama Kazanmak Mümkün mü?

SEO çalışmaları yürütmeden SERP sonuçlarında herhangi bir şekilde sıralama elde etmek mümkün olmayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap