1. Ana Sayfa
 2. E-Ticaret
 3. WooCommerce Nedir? Nasıl Kullanılır?

WooCommerce Nedir? Nasıl Kullanılır?

Woocommerce nedir? Nasıl Kullanılır?

WooCommerce , WordPress kullanıcılarının web sitelerinden ürün veya hizmet satmasına izin veren ücretsiz WordPress eklentisidir. Alışveriş dünyasında bir iş kurmak ya da var olan işinizi internet yoluyla büyütmek için en iyi WordPress e-Ticaret eklentisinden biridir. WooCommerce, e-ticaret platformunda küresel çapta baskın bir güçtür ve toplam pazar payının% 42’sine sahiptir. Woocommerce nedir? sorusunun tam anlamıyla cevabı, wordpress e-ticaret alt yapısı olacaktır.

Bu, tüm online mağazaların %42’sinden fazlasının işlerini yürütmek için WooCommerce kullandığı anlamına gelir. Bu uygulama sayesinde ticaret yapmak mümkündür. Kurulan bir sistem üzerinden elinizde bulunan eşyaların, kıyafetleri ya da yaptığınız herhangi bir şeyi kolayca satabilirsiniz. Sisteme kurulacak bir eklenti sayesinde bu işlemi kolayca yapmak mümkün olmaktadır. Woocommerce nedir sorusuna cevap verdikten sonra e-ticaret siteleri için faydasından bahsetmeye geçebiliriz.

WooCommerce E-Ticaret

Fiziksel ürünleri çevrimiçi olarak hem yerel hem de uluslararası pazarlarda satmak ciddi karmaşıklık gerektirir. WooCommerce e-ticaret alanında çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Kurulumu da oldukça basittir. Size sunduğu seçeneklerle ürünlerinizi tek tek ya da grup halinde ekleyebilirsiniz. Ayrıca indirilebilir şeyler(e-kitap vb) satmanıza da olanak tanır. Çeşitli para birimleri ve kargo ücretlendirme seçenekleri ile WooCommerce ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Bu sistem üzerinden güvenilir bir şekilde malzeme sarısı yapmak mümkündür.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki güvenilir bir ödeme sistemidir. Bunu başarılı bir şekilde oluşturmanız daha çok müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında sürekli olarak müşterilerle iletişimde kalmak ve ürünler hakkında açıklayıcı bilgiler oluşturmak gerekmektedir. Bu sarış oranlarını arttırmakla birlikte, tavsiye edilmez oranlarını arttıracaktır. Bu da kazanç seviyesini yüksek tutar.

woocommoerce nedir

WordPress E-ticaret Eklentisi

Siteniz için en iyi WordPress e-ticaret eklentisi olan WooCommerce güçlü altyapısıyla hem güvenilir hem ücretsizdir. Üstelik kurulum yönüyle de zahmetsizdir.

 • Sitenizin eklentiler bölümünü açın ve yeni ekleye gidin
 • Araba çubuğuna “WooCommerce” yazın. Çıkan eklentiyi yükleyin
 • Yükleme tamamlandıktan sonra Etkinleştire tıklayın
 • Eklenti kullanıma hazır olacaktır.
 • Kurulum sırasında oluşturduğunuz bilgilerin bazıları mağazanızın farklı bölümlerine otomatik olarak yerleştirilir, böylece aynı bilgileri birçok kez doldurmanız gerekmez.
 • Mağaza kur sayfasında mağazanızın bulunduğu konumunu belirleyebilir birden fazla adres yazabilirsiniz. Böylece dileyen online dileyen mağazanıza gelerek alışveriş yapabilir. 
 • WordPresskontrol panelinizde ürünler kısmından yeni ekleye giderek WooCommerce e-ticaretuygulamanıza basit bir ürün ekleyebilir, ürün adını ve açıklamasını da yazabilirsiniz.
 • Satış ortağı isenız veya bir ortak web sitesiyle çalışıyorsanız, sattığınız tüm ürünler tam olarak size ait değil demektir. Böyle durumlar için ‘harici ürünler’ seçeneği bulunuyor. Bu tür bir öğe eklemek için ürün verileri bölümünden Harici / Satış Ortağı bölümünü seçmeniz yeterli.
 • WooCommerce, ödemeleri çevrimiçi ya da çevrimdışı kabul etme konusunda seçenekler sunar.
Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Dijital Pazarlama Nedir?

Ayrıca ödeme işlemlerine nasıl yapılacağına karar verebilir, PayPal’dan tutun da çeşitli banka hesaplarına kadar ödeme koşullarını seçebilirsiniz.

WordPress ve E-ticaret ile ilgili tüm merak ettiklerinize uzman bakış açıcı ile halil.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap