1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. WordPress İçin En İşe Yarar 5 Eklenti
Trendlerdeki Yazı

WordPress İçin En İşe Yarar 5 Eklenti

best-wordpress-plugins

WordPress Eklentileri

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından kullanılan ve kullanıcı sayısını günden güne arttıran WordPress kullanıcılarına pek çok kolaylık sunmaktadır. Sunduğu bu kolaylıklar kullanıcılar tarafından ilgi görmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Herhangi bir kod bilgisi gerektirmeyen WordPress ile herkes kendi sitesini oluşturabilir. İster kişisel ister ticari bir site oluşturmanız mümkün olduğu WordPress’in özellikle yeni kullanıcılarına sunduğu birçok eklenti bulunmaktadır. Bu yazımızda bu eklentilerin en popülerlerinden bahsedeceğiz.

1- WooCommerce

WooCommerce WordPress kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen eklentilerden bir tanesidir. Özellikle ticari kullanımda oldukça faydalı bir eklentidir. E-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilen bu eklenti dijital olarak ürün satmanızı kolaylaştırmaktadır. Türkçe dil desteğine de sahip olan eklenti günümüzde birçok ürün satıcısı tarafından kullanılmaktadır.

2- Yoast SEO

SEO günümüzde internette en çok karşılaştığımız terimlerden bir tanesi. WordPress üzerinde eğer bir SEO sitesi kuracaksanız bu eklenti tam olarak isteğinizi karşılayacaktır. Sitenizin zayıflıklarını kolayca bulabilmenizi sağlayan bu eklenti sayesinde analizinizi yapabilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz.

3- Keyy Two factor Authentication

İnternette en önemli konulardan bir tanesi de güvenliğimizi sağlamaktır. Güvenliğimizi sağlamak için birçok farklı yol bulunsa da WordPress adına bu eklenti en ünlü eklentilerden bir tanesi. Birçok kişi tarafından tercih edilen Key Two factor Authentication ücretsiz ve premium olmak üzere iki farklı seçeneğe ayrılmaktadır. Ancak ücretsiz versiyonuyla işinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

4- Broken Link Checker

Google’da ön plana çıkmak gibi bir amacınız bulunuyorsa Broken Link Checker mutlaka kullanmanız gereken WordPress eklentilerinden bir tanesi. Bu eklentinin amacı sitenizdeki kırık linkleri bularak bunları size raporlamak. Böylece siz de bu içeriklerden kolaylıkla kurturabilirsiniz. Bu içeriklerden kurtulmadığınız taktirde Google tarafından arkaplanlara atabilirsiniz. Web sitenizi en iyi şekilde optimize etmek istiyorsanız bu eklentiyi kullanmanız faydanıza olacaktır.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  2020 İçin En İyi SEO Teknikleri

5- Google Analitycs Dashboard for WP

Eğer bir site açıyorsak bu siteyle alakalı ilgilendiğimiz en önemli şeylerden birisi tıklanma sayısı gibi konular oluyor. Özellikle çevrimiçi iş yapıyorsak bu konu fazlasıyla önem taşımaktadır. Bu eklenti sizler için ziyaretçi detaylarını canlı olarak raporlayabilmektedir. Basit bir kurulum işlemine sahip olan eklenti sayesinde önemli web sitesi işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Merhaba,

    5- Google Analitycs Dashboard for WP bu eklentiyi bulamadım, acaba eklentinin linkini atar mısınız?

  2. Halil bey mrb.sizden bir konuda yardım istiycem benim 2017 yılına ait kullanmadigim bilgilerini unuttuğum bir Twitter hesabım var fakat güvenliğim için kapatılmasını istiyorum.destek ekibiyle iletişime gecemiyorum yardımcı olurmusunuz.

  3. 12 ay önce

    WordPress altyapısında sitelerim var ve bu yazı çok iyi oldu teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir