1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress Logo Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress Logo Ekleme Nasıl Yapılır?

standard

Basit görünüyor, ancak bunu yapmanın birçok yolu var: WordPress sitenize nasıl özel bir logo eklersiniz?

WordPress sitenize bir görüntü yüklemek söz konusu olduğunda seçtiğiniz tema gerçekten önemlidir. Başlamak için, temanızı etkinleştirin ve resminizi yüklemenize izin veren bir alan için araştırma yapın.

Çoğu zaman WordPress kontrol panelinizin sol tarafında bir sekme bulabilirsiniz. Ücretsiz veya bir ücretli tema seçerseniz, genellikle Ayarlar sekmelerinin görünümünde logo yükleme alanını bulabilirsiniz.

WordPress Sitenize Özel Bir Logo Ekleme

Ücretsiz bir WordPress temasına bir logo yükleyerek başlayalım. Kendi temanı biraz kurcalayarak şu sayfaya gitmelisin. Görünüm > Temalar

Adım 1

WordPress Kontrol Panelinize giriş yapın ve soldaki Görünüm sekmesine tıklayın. Orada bulunan başlık kategorisine tıklayarak giriş yapın.

Görünüm ve Başlık

Adım 2

Bir resim yüklemenize izin veren seçeneği bulun. Bazı temaların logo ve başlık boyutları için önerileri vardır, ancak bunları genellikle kırpabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki dosyayı bulmak için Dosya Seç düğmesine tıklayın. Dosyanızı seçin ve pano üzerine yükleyin.

Pano size görüntünün önizlemesini göstermelidir.

Adım 3

Birçok tema, resminizi yükleyene kadar dolgu metnini logo alanına yerleştirir. Bu metni kaldırmak için, Resim kutunuzla başlık metnini göster seçeneğinin işaretini kaldırın. Devam etmek için değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.

Başlık Metnini Kaldır

Adım 4

Logoyu önizlemek için web sitenizin ön ucuna gidin. Bazı temaların görüntüyü doğru noktaya yerleştirdiğini fark ettim, diğerleri ise logoyu menünün altına yerleştirme eğiliminde olabiliyor. Bu, bazı insanlar için bir sorun teşkil etmeyebilir. Ancak tipik siteler, sol üst köşedeki menünün üzerindeki logoya sahiptir.

SEO hakkında detaylı şekilde yazdığım makaleye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  WooCommerce Nedir? Nasıl Kullanılır?
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap