1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. En İyi WordPress Popup Eklentileri

En İyi WordPress Popup Eklentileri

ucretsiz-en-iyi-3-wordpress-popup-eklentisi

Bir web sitesini kullanan ziyaretçiler büyük ihtimalle bir daha bu web sitesine dönmeyecektir. Fakat bu talihsiz durumu değiştirmek için wordpress popup eklentisi kullanımı çok önemli bir fayda sağlayabilir. Zira araştırmalar kapsamında genellikle bir web sitesinde ziyaretçilerin %70 gibi bir oranı siteye geri dönmemektedir. Buna bağlı olarak popup eklentisi kolay çözümler sağlayarak, siteye yeniden erişim imkanı oluşturmaktadır. 

WordPress Popup Eklentisi Ne İşe Yarar?

WordPress popup eklentisi sitede başarılı sonuçlar elde edilmek isteniyorsa, uygulanması gereken ilk işlemler arasında yer alır. Bu eklentiler sayesinde sayfayı ziyaret eden kişiler bir pencere veya form gibi öne çıkan bir eklenti ile karşılaşabilir. Ziyaretçi siteye girdiği anda kendisi site içerisine çekilir ve site içeriği sayesinde sitede kalması ve daha sonraki zamanlarda da siteye geri dönmesi sağlanır. 

Bu etkinliği elde edebilmek ve siteye kullanıcıları geri çekebilmek yani tekrar tekrar siteyi kullanılmalarını sağlayabilmek için wordpress popup eklentisi önemli bir faydaya sahiptir. Farklı seçeneklerle reklam, çalışma, anket, değerlendirme gibi amaçlara hizmet eden popup eklentisi bir mesaj verebilir, bazı sorular sorabilir veya herhangi bir noktayı tanıtabilir. 

Popup eklentileri bazen müşteri oluşturabilmek veya e-mail listesi aboneliği sağlayabilmek için kullanılabilir. Aslında birçok site kullanıcısı popup eklentisi ile karşılaştığında, çok olumsuz görüp hemen kapatmak isteyebilir. Hatta sitenin kullanımında yavaşlamaya neden olabileceği için hiç istenmeyen bir şekilde siteyi terk etme nedeni olarak dahi görülebilir. Ancak iyi bir araştırma yaparak wordpress popup eklentisi eklendiğinde, etkili, ideal ve kullanıcıları rahatsız etmeyecek sonuçlar elde etmek mümkündür.

  • Popup Builder
  • Popup Maker
  • Popup By Supsystic

Bu noktada tercih edilebilecek özellikle ücretsiz yapısıyla çok popüler olan 3 farklı wordpress popup eklentisi göz önünde bulundurulabilir. 

Popup Builder

WordPress popup eklentisi anlamında bu eklenti genellikle abone formu popup hazırlıkları için çok sık kullanılmaktadır. Ücretsiz popup eklentileri arasında en iyilerden biri olarak görülmekle birlikte çeşitli tasarım ayarlamaları yapma, kampanyalı durumlarda özel efektler oluşturma gibi avantajlar sağlamaktadır. Daha avantajlı bir müşteri etkileşimi oluşturabilmek açısından Google haritalar veya hava durumu raporları ile sosyal medya ağları eklentileri ile kullanılması mümkündür. 

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Wordpress Site Yedeği Nasıl Alınır?

Popüler yapıya sahip olan bu wordpress popup eklentisi bilhassa veri takip avantajı sağlar. Yani daha uzun vadede kampanyalar geliştirmek ve analitikler sağlayabilmek için müşteri davranışlarını analiz etmenize yardımcı olur. Aslında ücretli versiyonu lisanslı bir şekilde satın alınarak kullanılabilir. Fakat ücretsiz versiyonu da gayet yeterli bir şekilde herkes için avantaj sağlayacaktır. 

Popup Maker

Bilinen en popüler ve nitelikli wordpress popup eklentisi seçeneklerinden biri olan Popup Maker herkes tarafından esnek ve rahat bir şekilde kullanılabilir. Hızlı bir şekilde download ederek kullanıma hazır hale getirdiğiniz bu eklenti sayesinde editör bölümünü kullanarak popup için pozisyon, boyut ve animasyon ayarlaması yapabilir, birden fazla tetikleyici ekleyebilir ve temaları kullanabilirsiniz. İsteyen herkes bu eklentiyi ücretsiz bir şekilde temin ederek kullanabilir. 

Popup By Supsystic

Aslında bu wordpress popup eklentisi için de ücret talep edilmesine rağmen neredeyse tüm özelliklerinin ücretsiz olarak kullanılabileceği sürümü de yer almaktadır. Kişisel bir şekilde özgün tasarımlar sağlayabilir veya isterseniz sistemde bulunan şablonlardan yararlanabilirsiniz. Eklenti onclick özelliği sağladığı için sitenin istediğiniz herhangi bir noktasında popup çıkması mümkündür. Ayrıca form abonelik popup sahibi olmanız gibi bir hak bulunmaktadır. Gayet detaylı bir kullanım yapısı sağlayan bu eklenti özellikleri ile birlikte WordPress sayfalarında kullanım artışı sağlayabilmektedir. 

WordPress SEO hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar bu blogda.

Pop-Up Ne Demektir?

Pop-up web sayfaları içerisinde açılır pencereler olarak karşımıza çıkan, bilgilendirme ya da reklam aracı ile oluşturulmuş pencerelerdir.

Pop-Up Eklentileri Neden Kullanılır?

Pop-up eklentileri, kullanıcılara bilgi vermek, yeni özellikleri tanıtmak, kampanyalardan faydalanılmasını sağlamak veya reklam vermek amacı ile kullanılabilir.

Pop-Up Eklentileri Nelerdir?

WordPress siteleri için kullanılabilecek olan en iyi pop-up eklentilerini blog yazımızda bulabilirsiniz. Bu eklentiler Poup maker, Optinmonster ve Popup Builder gibi eklentilerdir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap