1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. WordPress Resim Optimizasyon Eklentileri

WordPress Resim Optimizasyon Eklentileri

WP-Optimize-Premium-3.0.16-Nulled-Make-your-site-fast-and-efficient

Web siteniz için en iyi WordPress görüntü sıkıştırma eklentisini mi arıyorsunuz? Görüntü sıkıştırma eklentileri kolayca daha iyi hız ve performans için WordPress görüntüleri optimize etmek için izin verir . Bu yazıda, WordPress için en iyi görüntü sıkıştırma eklentilerini karşılaştırdık.

Bir WordPress görüntü sıkıştırma eklentisine ne zaman ihtiyacınız var?

Görüntüler, düz metinden daha büyük boyuttadır, bu da yüklemek için daha uzun sürdüğü ve web sitenizi yavaşlatabileceği anlamına gelir.

Ancak muhtemelen şu sözleri duymuşsunuzdur: “bir resim bin kelimeye değer”” Görüntüler içeriğinizi daha ilgi çekici ve etkileşimli hale getirir.

WordPress web sitesi hızını artırmak için, web için görüntüleri optimize etmek gerekir . Bunu yapmanın en iyi yolu, görüntüyü WordPress’e yüklemeden önce Photoshop veya başka bir resim düzenleme yazılımı kullanmaktır. Bu web sitenizde görüntülerin kalitesi üzerinde çok daha fazla kontrol sağlar.

Ancak, tüm kullanıcılar görüntü düzenleme programı ile çalışmıyorlar.

Neyse ki, bu konuda size yardımcı olabilir birkaç WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi var. Bu eklentiler, resimlerinizi otomatik olarak sıkıştırarak ve web sitenizdeki daha küçük boyut kullanarak optimize eder.

1. reSmush.it

reSmush.it En İyi WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi. Bu Otomatik olarak yeni yüklenen görüntüleri optimize ettiği gibi  eski görüntüler için bir toplu optimizasyon seçeneği sunar.

Görüntüleri optimize etmek için reSmush API’sini kullanır ve yüklemeleriniz için optimizasyon seviyesini seçmenize izin verir. Dezavantajı, farklı sıkıştırma seviyelerine sahip olmamasıdır. Ayrıca boyutu 5mb’dan daha düşük yüklemeler için optimizasyonu sınırlar. Tam boyutlu bir görüntü eklemeniz gerektiğinde, tek tek görüntüleri sıkıştırmadan hariç tutabilirsiniz.

2. Ewww Image Optimizer

Ewww Image Optimizer WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi için mükemmel bir seçenektir. Kullanımı kolaydır ve anında yüklediğiniz görüntüleri otomatik olarak optimize edebilir. Ayrıca toplu olarak önceden yüklenen görüntüleri optimize edebilirsiniz.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google Trends Nasıl Kullanılır?

Kendi sunucularında tüm sıkıştırmayı gerçekleştirir, bu da bir API anahtarı almak için yeni bir hesaba kaydolmanız gerekmediği anlamına gelir. Ayrıca diğer WordPress eklentileri tarafından oluşturulan ve medya kütüphanesi klasörleri dışında saklanan görüntüleri optimize edebilirsiniz. Eklentiyi kullanmak için bir hesap gerektirmez, ancak ek özellikler almak için API’LERİNE kayıt olabilirsiniz.

3. JPEG & PNG İmage Resize

JPEG & PNG TinyPNG arkasındaki ekip tarafından oluşturulur ve eklentiyi kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Sadece ücretsiz hesap ile her ay 100 görüntüyü optimize edebilirsiniz. Yükleme sırasında görüntüleri otomatik olarak sıkıştırabilir ve ayrıca eski görüntüleri toplu olarak optimize edebilirsiniz.

Eklenti ayarları, hangi görüntü boyutlarını optimize etmek istediğinizi seçmenize izin verir. Ayrıca, orijinal yüklemeleriniz için maksimum boyut da ayarlayabilirsiniz. Bu boyuttan daha büyük görüntüler otomatik eklenti tarafından yeniden boyutlandırılır.

4. ShortPixel Görüntü İyileştirici

ShortPixel Image Optimizer başka yararlı WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi. E-posta adresinizi onaylayarak bir API anahtarı almanızı gerektirir. Temelde ücretsiz hesap, ayda 100 resme kadar sıkıştırmanıza izin verir ve bu sınırı artırmak için ücretli planlarına yükseltmeniz gerekir.

5. WP Smush

WP Smush başka popüler WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi. Otomatik olarak yüklediğiniz görüntüleri sıkıştırır ve aynı zamanda eski görüntü dosyalarını optimize etmek için kullanılabilir. Maksimum görüntü çözünürlüğünü de ayarlayabilirsiniz ve resimleriniz sıkıştırılırken daha makul boyutlara ölçeklenir.

Eklentinin ücretsiz sürümü, API anahtarını kullanmak için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez. Toplu Optimizasyon özelliği, bir seferde en fazla 50 görüntüyü optimize etmenizi sağlar ve daha fazla görüntüyü sıkıştırmak için bulk optimizer’ı yeniden çalıştırabilirsiniz.

En iyi resim optimizasyon eklentisi hangisi?

Bunun cevabı kullanıcıdan kullanıcıya değişmek ile birlikte bence ”WP Smush”.

Resim Optimize İşlemi Neye Yarar?

1-) Web sitenizin hızlanmasına.
2-) Dolaylı yoldan yüksek trafik elde etmeye.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap