1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. WordPress Yönetici Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

WordPress Yönetici Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

2222

WordPress yönetici parolasını tam olarak nasıl sıfırlayacağımızı öğrenelim. Genellikle, birisi şifresini unuttuğunda, standart bir şifre sıfırlaması, e-postalarına erişemediğinde veya WordPress sitesi e-postaları doğru bir şekilde göndermediğinde ortaya bu sorun çıkar. Bugün, karşılaşabileceğiniz tüm farklı senaryolar için WordPress yönetici şifresini sıfırlama konusunu hızlı ve kolay adımlarla size göstereceğiz.

WordPress Yönetici Şifresi Sıfırlama

  • WordPress yönetici parolasını sıfırla (e-postanıza erişerek.)
  • WordPress yönetici parolasını sıfırla (e-postaya erişimi olmayan.)

1.WordPress Yönetici Şifresi Sıfırlama (e-postanıza erişerek)

WordPress yönetici şifresini sıfırlamanın ilk yolu standart giriş sayfasıdır. (Bu, yol e-postanıza erişiminiz olduğunu varsayarsak kullanılır.)

Adım 1

WordPress giriş sayfanıza göz atın, genellikle bu / wp-admin’de bulunur, örneğin: https://domain.com/wp-admin. Ardından “Şifrenizi mi kaybettiniz?” bağlantısını tıklayın.

wordpress Şifresi sıfırlama

 

Adım 2

Bir sonraki ekranda, WordPress yönetici hesabınızın kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin. “Yeni Parola Al”  tıklayın, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir link alacaksınız.

2. WordPress Yönetici Şifresini Sıfırlayın (e-postaya erişimi olmayanlar için)

WordPress yönetici şifresini sıfırlamanın ikinci yolu doğrudan phpMyAdmin aracılığıyla veritabanındadır. E-postanıza erişiminiz yoksa veya WordPress siteniz e-postaları doğru şekilde göndermiyorsa, sahip olduğunuz tek çözüm bu olabilir.

Önemli! Doğrudan phpMyAdmin’den tabloları düzenlemek ve değiştirmek, doğru yapılmazsa sitenizi bozabilir. Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız, lütfen önce bir geliştiriciye danışın.

Adım 1

İlk önce phpMyAdmin’e giriş yapmalısınız. phpMyAmin’e doğrudan  kontrol panelinizden erişebilirsiniz. Giriş bilgilerinide burada bulabilirsiniz. Web barındırıcınız cPanel kullanıyorsa, phpMyAdmin bağlantısı genellikle veritabanı bölümü altında bulunur.

wordpress Şifresi sıfırlama

Adım 2

Sol tarafta, veritabanınızı tıklayın. Ardından aşağı kaydırın ve wp_users tablosuna tıklayın. wp_users, yeni WordPress kurulumlarında kullanılan standart tablodur. Ancak, bazı sitelerin güvenlik amacıyla bir öneki eklenmiş olabilir. Bu durumda, wp56_users gibi biraz farklı adlandırılabilir.

Bu Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google Benim İşletmeme ( Mybusiness ) Nasıl Kayıt Olunur?

wordpress Şifresi sıfırlama

 

Adım 3

Yönetici kullanıcı adınızın yanındaki satırda “Edit” yi tıklayın. WordPress sitenizde birden fazla kullanıcınız varsa, doğru olanı düzenlediğinizden emin olmak için iki kez kontrol edin.

wordpress Şifresi sıfırlama

Adım 4

User_pass sütununa şifreniz için yeni bir değer girebilirsiniz. İşlev sütunundan MD5’i seçtiğinizden emin olun. Ardından alttaki “Go” ya tıklayın.

wordpress Şifresi sıfırlama

Ve bu kadar! Artık WordPress yönetici şifrenizi sıfırladınız. WordPress giriş ekranınıza dönebilir ve sitenize erişmek için güncellenmiş yönetici kimlik bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

PhpMyAdmin ile şifrenizi sıfırlamanın başka bir yolu da bir SQL ifadesi kullanmaktır. SQL sekmesinden aşağıdakileri çalıştırın. New_password ve admin_username değerlerini kendi değerlerinizle güncellediğinizden emin olun.

Aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz ;

Wd_users` UPDATE `wp_users` = user_pass` = MD5 (' new_password ') NEREDE wp_users`.`user_login` =" admin_username ";

Diğer makalelerimi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap